IATAN логотип

Ями на дорогах Нью-Йорку

potholes

Так багато чудових синонімив випливає з підсвідомості, коли думаєш про англійське слово pothole: яма, вибоїна, западина, ковбаня. У дослівному перекладі це “кастрюля-яма” – через форму. В середині березня, як зійде сніг, настає “високий сезон” цього явища на і без того ненайкращих нью-йоркських дорогах.

pothole_pauli Цифри, звичайно, вражають. майже 500 тисяч (!) таких ям було ліквідовано в місті за 2014-й рік. З середини грудня до сьогодення вже заповнені приблизно 145 тисяч. 50 робочих груп займалися ремонтом доріг тільки минулою неділею. Департамент транспорту публікує фото-звіти у своєму тумблері, а відповідальні громадяни можуть повідомляти про ями онлайн і дехто навіть робить це за допомогою фотографій з садовим гномом на ім’я Потхоул Поулі.

pothole_crew_at_workПричина, як не сумно це визнавати, у недостатньому фінансуванні. Дорожнє покриття, відовідно до сучасних стандартів, повинне мінятися в середньому кожні 12-15 років, кожні 8 років для завантажених вулиць (тобто практично усього Мангеттена). В середині 90-х Нью-Йорк став сильно економити на дорожніх роботах. Щоб хоча б підтримувати існуючий стан доріг, необхідно щорічно укладати до 2 тисяч кілометрів асфальту шириною в одну смугу. З 1996-го по 2005-ий в середньому вдавалося укласти тільки близько 1,300 км за рік. Тобто в два рази менше, ніж необхідно, щоб скільки-небудь помітно поліпшити майбутню ситуацію. Таким чином пожинати плоди ми будемо ще як мінімум 2-3 роки, потім положеня трохи покращиться, тому що післе 2005-го року Нью-Йорк майже вийшов на мінімальних 2 тисячі км в рік, чого все одно, звичайно, недостатньо. Обережніше на дорогах! Їдьте на метро, що дорожчає!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>