IATAN логотип

Всі безкоштовні музеї Нью-Йорку

Образотворчі й історичні музеї та тури

В цієї категорії основним для відвідування і дітьми і дорослими музеєм є, звичайно, Музей Природньї Істории. Для дітей особливо рекомендуємо Sony wonder lab. Також украй цікавий для усіх буде тур по фабрика Стейнвей.

Безкоштовні музеи: історічни і освітні

The Federal Reserve Bank

fed reserve bank
Вебсайт: ny.frb.org
Адреса: Вход с 44 Maiden Ln, New York, NY 10045
Графік роботи: Пн, Вт: 13:00 і 14:00, строго за резервацією
Категорія: Історичний, освітній тур
Ціна:
В двох кварталах від Волл Стріт знаходиться будівля Федерального Резвервного Банка Нью-Йорку, де зберігається золотий запас близько 40 країн. Банк проводить безкоштовні тури тривалістю приблизно 45 хвилин своїми приміщеннями, включно з підземним золотим сховищем. Тури проводяться достатньо рідко і за різним розкладом в залежності від сезону. Можливість бронювання на сайті відкривається не раніше, ніж за 30 днів до дати і рекомендуємо не затримуватися з резервацією – кількість місць сильно обмежено.


The Harbor Defense Museum

harbor defense museum
Вебсайт: harbordefensemuseum.com
Адреса: US Army Garrison Fort Hamilton, 101st St. & Fort Hamilton Pkwy, Brooklyn, NY 11252
Графік роботи: Пн – Пт: 10 – 16
Сб: 10 – 14
Категорія: історичний, освітній музей
Ціна:
Армейський музей, що розповідає історію оборонних споруджень на берегах Нью-Йорку. Військові артефакти від часів Війни за Незалежність до Другої Світової.


National Museum of the American Indian

national museum of american indian
Вебсайт: americanindian.si.edu
Адреса: 1 Bowling Green, Manhattan, NY 10004
Графік роботи: Пн – Нд: 10 – 17
Чт: 10 – 20
Категорія: історичний, освітній музей
Ціна:
Нью-йоркська філія Музею Американських Індіанців знаходиться на самому початку Бродвею в історичній будівлі, де раніше знаходилася митниця. Це місто вже само по собі цікаве тим, що саме з нього почалася історія Нью-Йорку: у 1625-му році голландці побудували тут Форт Амстердам для захисту своєї нової колонії. Колекція музею значно мізерніше його старшого брата у Вашингтоні (обидва вони знаходяться на балансі у Смітсоніан), але зате будівля 1907-го року будови з епічними фресками — набагато цікавіше.


The New York Public Library

Нью-йоркська бібліотека
Вебсайт: nypl.org
Адреса: 5-th Avenue at 42nd Street
Графік роботи: Пн, Чт – Сб: 10:00 – 18:00
Вт, Ср: 10:00 – 20:00
Вс: 13:00 – 17:00
Категорія: історичний, освітній музей
Ціна:
Центральна будівля нью-йоркської бібліотеки на 5-ій Авеню – вже сама по собі твір мистецтва. Неокласична колонада фасаду і скульптурні групи по боках більше всього нагадують музей Метрополітен (який, до речі, розташований на цій же Авеню трохи північніше). Усередині бібліотека може похвалитися одним з найбільших і красивих читальних залів у світі. Але й окрім вишуканого оформлення інтер’єру тут є на що подивитися: літературні артефакти, які зберігаються в будівлі чи показані під час регулярних виставок. Серед них, наприклад, – оригінальні іграшки, що належали Робіну Мілну і що стали персонажами книг про Вінні Пуха; також – парасолька авторки “Мері Поппінс” та ін. Також в галереї на другому поверсі можна знайти цікаві історичні фотографії, а в читальному залі під склом зберігається біблія Гуттенберга та посмертна маска поета Каммінгса.


New York Transit Museum Annex

new york transit museum annex
Вебсайт: web.mta.info
Адреса: Термінал Грэнд Централ на 42-ої вулиці/Вандербілт
Графік роботи: Вт – Пт: 10 – 16
Сб – Нд: 11 – 17
Категорія: історичний, освітній музей
Ціна:
Головне приміщення нью-йоркського Музею Транспорту знаходиться в Брукліні, але його невелика філія (і магазин) розташувався у Мангеттені в приміщені Центрального Вокзалу, відомого як Гренд Централ Термінал. З самих цікавих експонатів тут – модель залізної дороги, самого гренд централ і хмарочосів Мангеттену. Поки ви тут, обов’язково огляньте і сам вокзал – це найбільший залізничний термінал в світі по кількості платформ. За більш ніж 100-річну історію у цій будівлі накопичилася безліч цікавих секретів: почитати про таємниці Гренд Централ можна у нас в блозі.


Queens County Farm Museum

Музей-ферма в Нью-Йорку
Вебсайт: queensfarm.org
Адреса: 73-50 Little Neck Parkway
Floral Park, New York 11004-1129
Графік роботи: Щоденно: 10 — 17
Категорія: історичний, освітній музей
Ціна:
Невже дійсно ферма у Нью-Йорку? В межі міста, а саме в районі Квінс діє найсправжнісінька ферма, заснована ще у XVII-му сторіччі. Якщо хочеться векти від міської марноти до сільськогосподарської ідилії, то це легко здійснити навіть на метро! Територія ферми відчинена для відвідування, в спеціальному магазинчику можна купити корм для кіз, а з червня по жовтень тут працює невеликий базарчик з їх власною натуральною продукцією. По вихідних можна також відправитися на тур історичним фермерським будинком або покататися на возу с сіном (якщо погода дозволяє).


Snug Harbor Cultural Center & Botanical Garden

Snug Harbor Botanical Garden
Вебсайт: snug-harbor.org
Адрес: 1000 Richmond Terr. (Richmond Terr/Tysen St)
Staten Island, NY 10301
Графік роботи: Від світанку до сутінків
Категорія: ботанічний сад
Ціна:
Колись ця невелика територія на Стейтен-Айленді в Нью-Йорку використовувалася як будинок для моряків, що вийшли на пенсію. Зараз це великий культурний центр з виставками і концертами, 23-мя історичними будівлями й 9-мя ботанічними садами. І якщо за відвідування будівель, виставок і концертів беруть 5-8 доларів з людини, то погуляти по території та ботанічним садам можна безкоштовно.


American Numismatic Society

american numismatic society
Вебсайт: numismatics.org
Адреса: 75 Varick Street, 11th floor
New York, NY 10013
Графік роботи: Пн – Пт: 9:30 – 16:30
Категорія: колекціювання
Ціна:
Американська нумізматична спілка існує вже більше 150 років і є серйозною організацією для фахівців з архівами, бібліотекою та дослідницьким центром. Також для усіх зацікавлених вони пропонують виставки монет, що періодично міняються в приміщенні на вулиці Varick ріг Canal, куди переїхали порівняно нещодавно зі своєї неокласичної будівлі в Гарлемі.


Carnegie Hall/Rose museum

Rose museum
Вебсайт: carnegiehall.org
Адреса: 154 West 57th Street,
Вхоід до Weill Recital Hall, другий поверх.
Графік роботи: Ср – Нд: 12 – 18
Категорія: Історичний, освітній музей
Ціна:
Візит в цей невеликий музей на другому поверсі Карнегі-холу можна поєднати з відвідуванням знаменитого на весь світ концертного майданчика, на сцені якого виступали, мабуть, усі великі: від Рахманінова до Бітлз. Більш ніж 100-річна історія будівлі, а також музичного ентертейнменту в Нью-Йорку, представлена в цьому музеї на суд широкої аудіторії. Серед артефактів: диригентські палички фон Караяна і Тосканіні, кларнет Бенні Гудмана, куртка Джуді Гарланд і т.п.


Sony Wonder Technology Lab

SONY wonder technology lab
Вебсайт: sonywondertechlab.com
Адреса: Sony Plaza в будівлі на 56th Street
ріг Madison Avenue,
New York, NY
Графік роботи: Вт – Сб: 9:30 – 17:30
Категорія: технологии
Ціна:
Ця постійна інтерактивна виставка замаскована під технологічну лабораторію, де цікаво буде перебувати як дорослим, так і дітям. Демонстрації різноманітних технологій, можливість покерувати роботами чи навчитися малювати за допомогою комп’ютеру приваблюють безліч людей в цей музей технологій: резервації заздалегідь бажані, але необов’язкові. Тим не меньш щоб попасти на який-небудь воркшоп чи подивитися безкоштовний фільм (від блокбастерів до артхаусу) необхідно зареєструватися на сайті чи по телефону.


Tibet House US

Tibet House US
Вебсайт: tibethouse.us
Адреса: 22 West 15th Street
(між 5-ою иі 6-ою Авеню)
New York, New York 10011
Графік роботи: Пн – Пт: 11:00 – 18:00
Категорія: азійське мистецтво
Ціна:
У 1987-му році на прохання Його Святейшейства Далай Лами в США був заснований культурний центр, відомий як “Тибетський дім”. Нью-йоркське представництво спільно з іншими організаціями супроводжує видання літератури, проведення семінарів, лекцій Далай Лами, художніх та історичних виставок, пов’язаних з культурою Тібету. Окрім архіву фотографій тут, на 15-ій вулиці, можна відвідати частенько дуже цікаві виставки не лише тібетського мистецтва, але також їм натхненних художників і скульпторів. У галереї є скриня для добровільних пожертвувань, рекомендована сума складає $5.


Masonic Hall

Вхід до Масонської Зали
Вебсайт: nymasons.org
Адреса: 71 W 23rd St
New York, NY 10010
Час роботи: Пн – Сб: 10:30 – 14:15
Категорія: образовательно-исторический тур
Ціна:
Безкоштовний тур Масонською Залою – штаб-квартирою нью-йоркської масонської ложі – виходить подібним екскурсії по музею: дуже яскраво та по-різному оформлені кімнати малих лож, історичні документи, книги і портрети на стінах, виставка артефактів біля входу до бібліотеки, включаючи камінь зі стіни храму Соломона і церемоніальні мечі. Оглянути будівлю можна виключно на турі з їх екскурсоводом. Рекомендуємо приходити раніше.


Steinway Factory

steinway factory tour
Вебсайт: steinway.com
Адреса: 1 Steinway Place, Astoria, NY
Графік роботи: Вересень-Червень:
Кожен вівторок о 9:30,
необхідна резервація
Категорія: освітньо-історічний тур
Ціна:
Всесвітньо відоме фортепіано Стейнвей вже більше 160 років виробляється в Нью-Йорку. З кінця XIX-го століття фабріка Стейнвей знаходиться в районі Асторія, Квінс. Навіть якщо ви не є великим поціновувачем цього інструменту ми все одно рекомендуємо безкоштовний тур, який розповість вам про повний цикл створення фортепіано — від вибору деревини, до секретів натягування струн і лакування. Цей тур нещодавно був названий одним з найкращих індустріальних в США, а проводиться він лише раз на тиждень, тому необхідно бронювати його заздалегідь; ймовірно, навіть за декілька місяців. Тури проводяться для груп до 15-20 людей кожен вівторок з 9:30 ранку до півдня з вересня по червень. Щоб записатися, необхідно відправити запит на імейл-адресу info@steinway.com або подзвонити за номером (+1) 718-721-2600.


Brooklyn Navy Yard Museum

bldg92 на бруклинской верфи
Вебсайт: bldg92.org
Адреса: 63 Flushing Avenue
Brooklyn, NY 11205
Графік роботи: Ср – Нд: 12 – 18
Категорія: історичний музей
Ціна:
Музей бруклінської військової корабельні відчинився порівняно нещодавно в будівлі №92. Сам верф представляє з себе велику територію в Брукліні на березі Іст Рівер і затоки Воллабаут. Уперше відкритий в 1809 р. верф припинив своє існування наприкінці 1970-х, коли зачинилася остання судо-будівельна контора. Тепер тут знаходить притулок богема: деякі приміщення здаються під студії, на території є навіть непогана віскокурня. У музеї можна знайти виставки, пов’язані з багатою історією цього району і його зв’язку з морською торговою і військовою індустріями. Окрім цього тимчасові виставки пропонують свіжий погляд на сучасність і майбутнє індустріальної сторони Нью-Йорку очима молодих і талановитих концептуальних художників і скульпторів.


Holographic Studios

Голографічная студія в Мангеттені
Вебсайт: holographer.com
Адреса: 240 East 26th Street,
New York, NY 10010
Графік роботи: Пн – Пт: 14 – 18
Категорія: освітній музей
Ціна:
Голограма як ефект відома вже сотні років, але лише в 1960-х стало реалістичним їх виробництво з розвитком лазерних технологій. Один з батьків індустрії у Нью-Йорку за ім’ям Jason Sapan заснував у 1979-му році музей та виробничу студію Holographic Studios, що досі існує в Мангеттені та виставляє колекцію голограм, що важається найстарішою в світі. Тут є дуже реалістичні 3-х мірні зображення скульптур (в тому числі з російських музеїв), портрети відомих людей (Уорхол, Азімов та ін.), голограми, що рухаються (наприклад, сцени зі Стар Треку) і таке інше. Відвідування безкоштовне, але, як завжди, пожертви приймаються. За попереднім записом можливі також індивідуальні тури тривалістю до 45 хвилин за ціною від $30 з людини. В магазині у студії можна придбати щось голографічне або навіть зробити індивідуальне замовлення.Музеї с необов’язковим рекомендованим пожертвуваннямAmerican Museum of Natural History

AMNH
Вебсайт: amnh.org
Адреса: Central Park West / 79th Street
New York, NY 10024-5192
Графік роботи: Щодня: 10 – 17:45
Категорія: освітній музей
Необов’язковий внесок: $22
Один з найкращих в світі музеїв свого типу Американський Музей Природознавства відомий широкій публіці хоча б серією фільмів з Беном Стіллером про експонатів, що оживають в нічний час. 4 поверхи захоплюючих експозицій будуть цікаві й дорослим, й дітям; зали музею розкажуть і про рідкісні мінерали, включаючи коштовні камені, і про метеорити, до яких навіть можна доторкнутися, і про індіанські народи Америки, про рептилій, динозаврів, жителів океанських глибин і багато чого ще. Усі основні 45 залів музею доступні за рекомендованою пожертвою, тобто фактично безкоштовно, але для того, щоб потрапити на будь-яку з спеціальних виставок або на шоу до планетарію, необхідно заплатити повну вартість, яка вар’юється від $27 до $35 за дорослий квиток.


Old Stone House

old stone house
Вебсайт: theoldstonehouse.org
Адреса: Washington Park
3rd St at 5th Ave, Brooklyn, New York
Графік роботи: Сб – Нд: 11 – 16
Категорія: освітній, історичний музей
Необов’язковий внесок: $3
Повністю перебудований “Старий кам’яний дім” розповідає відвідувачам про американську революцію та колоніальне життя. Саме на цьому місці сталася одна з ключових сутичок Війни за Незалежність США. Дітячий майданчик в прилеглому парку нагадує одночасно й ферму й поле битви і буде цікавим навіть найменьшим.


City Reliquary Museum

city reliquary museum
Вебсайт: cityreliquary.org
Адреса: 370 Metropolitan Ave
Brooklyn, NY 11211
Графік роботи: Чт – Нд: 12 – 18
Пт, Сб: 10 – 21
Категорія: колекціювання
Необов’язковий внесок: $5-10
Музей міських реліквій представляє з себе невелике приміщення в Брукліні, з любов’ю до Нью-Йорку і деталям оформлене у вигляді сховища артефактів. Тут можна знайти найнесподіваніші речі: від давно невживаних жетонів нью-йоркського метро до геологічних порід і до вставної щелепи, виловленої в Затоці Мертвого Коня. У кімнаті тимчасових виставок можна ознайомитися з ще найнесподіванішими речами, наприклад, на початку 2015-го року, “Курячим Музеєм” – колекцією “курячих” артефактів, зібраною одним місцевим ексцентриком разом із сином.


Museum of City of New York

museum of city of new york
Вебсайт: mcny.org
Адреса: 1220 Fifth Avenue (ріг 103-ої вулиці)
New York, NY 10029
Графік роботи: Щоденно: 10 – 18
Категорія: історичний музей
Необов’язковий внесок: $14
Музей міста Нью-Йорк – це насамперед неприбуткова освітня установа на міському балансі, покликана освітлювати для публіки історичні віхи Нью-Йорку і полегшити розуміння його нелегкої 400-річної хронології. Будівля музею виглядає як колоніальний маєток і знаходиться на 5-ій Авеню прямо поряд з музеєм “Барріо”. У колекції музею є 750 тисяч об’єктів, серед яких фотографії, костюми, меблі, елементи декору, картини та скульптури.


Museum of Reclaimed Urban Space

morus
Вебсайт: morusnyc.org
Адреса: 155 Avenue C, New York, NY 10009
Графік роботи: Вт, Чт-Нд: 11 – 19
Категорія: освітній музей
Необов’язковий внесок: $5
Музей Повернених Міських Територій – це невеликий історичний музей, що був заснований групою активістів-суспільників наприкінці 2012-го року. Тут розповідається історія організації та відновлення суспільних дільниць у районі Нижнього Іст-Сайду. Крім невеличких тематичних виставок музей проводить історичні тури прилеглими районами, що коштують $20, а також організовує волонтерьску допомогу у 39-ти суспільних садочках у Іст-Вілладжі та поруч.


The General Society of Mechanics and Tradesmen of the City of New York

Нью-йоркське Товариство Механіків і Торговців
Вебсайт: generalsociety.org
Адреса: 20 West 44th Street, New York, NY 10036
Графік роботи: Пн – Пт: 11 – 16
Категорія: освітній музей
Необов’язковий внесок: $10
Генеральне Товариство Механіків і Торговців було засновано відразу після американської революції та тут продовжують, як і 230 років тому, допомогати суспільству через освітні та філантропічні програми, серії лекцій, бібліотеку та ін. Колекція замків Моссмана складається з 370 екземлярів, здебільшого, XIX ст., але є й ветеран від 4000 до н.е. Більшість замків використовувалась у банківських сейфах і тут, за склом на 2-му поверсі будівлі Товариства, можна вивчати їх таємниці та, іноді, внутрішню будову. Описи замків можуть бути неповними й адміністрація музею може попросити вас придбати книгу колишнього власника колекції, де детально розповідається про кожен з експонатів.