IATAN логотип

Скульптури ООН

Розташування скульптур на схемі території ООН

Розташування скульптур на схемі території ООН”

Сьогодні я розповім про скульптури, що приймає в подарунок Організація Об’єднаних Націй. Штаб-квартира ООН знаходиться на Мангеттені між 1-ою Авеню та Східною річкою на землі, подарованій Рокфеллерами. Протягом багатьох років її існування країни-учасниці дарували різної якості арт для прикраси території, а також інтер’єру секретаріату та будівлі генеральної асамблеї. У 1985 адміністрація навіть ввела заборону на прийом нових скульптур, яку, проте, вже кілька разів порушувала. Читайте нижче історії 3-х з таких подарунків, зроблених після 85-го року. Кожну з цих скульптур можна побачити з вулиці, навіть не заходячи на територію, де триває багаторічний ремонт.

“Ненасильство”

Knotted gun скульптураЦе, мабуть, одна з найвпізнаванніших скульптур на території ООН. Кольт Пітон 375 калібру (іноді пишуть про револьвер 45 калібру без моделі) із зведеним курком, але закрученим у вузол дулом, був створений у 1980-му році шведським скульптором на ім’я  Карл Рьотерсворд на честь його вбитого в Нью-Йорку друга Джона Леннона. Турист зі скульптурою "Ненасильство"Карл створив три варіанти, найвідоміший з яких був встановлений у Мальме, Швеція в 1985. Уряд Люксембурга придбав у автора іншу версію і запропонував в подарунок ООН в 88-му році. Всього в світі існує 16 копій цієї роботи, в основному, в Швеції, але одна навіть стоїть у Пекіні. Туристи обожнюють фотографуватися поряд з цією скульптурою, деякі навіть намагаються смикнути за курок.

Це символ, що утілює в декількох плавних лініях найбільшу молитву людства: не про перемогу, але про мир

“Добро перемагає зло”

st_george_unТакож відомий як “Св. Георгій, що перемагає змія” — несподівано християнський символ, подарований підкреслено секулярній Організації місією ідеалістично нерелігійного Радянського Союзу в 1990-му році. Скульптор – ніхто інший, як вихідець з сонячної Грузії (що її св. Георгій протегує) – Зураб Церетелі. Його земляк Едуард Шеварднадзе на посту міністра закордонних справ схвалив проект, що прийшов до автора увісні після того як у 1988-му США ратифікували договір з СРСР про знищення ракет короткого і середнього радіусу дії (500 – 5,500 км). st_george_un_from_north_lawn_buildingРакети фізично знищувалися як радянським міністерством оборони, так і американським Пентагоном і арт-проекту такого масштабу було відносно нескладно отримати фрагменти радянських же СС-20 й американських ракет Першінг. Таким чином, Церетелі використовував елементи ядерної зброї для своєї скульптури, зокрема для корпусу вбиваного дракону. Монумент був інаугурован у вересні 1990-го року.

Церетелі: “Генеральний секретар схвалив мою роботу на самому початку. Він сказав, що це нова ідея і дуже актуальна тема”

Анатомічно правильний слон

un_elephantСкульптура представляє з себе африканського слона в повний зріст і була подарована в 1998-му році місіями Намібії, Кенії та Непалу як нагадування про необхідність захисту довкілля. У цієї скульптури є певна особливість, яка пояснює чому вона стоїть в дуже густих непроглядних кащах. Ідея створити такий монумент дикій природі прийшла скульптору з Болгарії Михайлу Семьонову після переїзду в США в 70-х. Був створений “Траст зліпка сплячого слона”, який би сплатив витрати (близько 500 тисяч доларів США) і потім займався продажем скульптур по 6 млн за штуку. Частина доходу повинна була піти до фондів захисту дикої природи. У березні 1980-го року за підтримки двох вертольотів, 11 автомобілів, кенійської “команди по знерухомленню слонів” і двох слонових доз снодійного Михайло отримав що бажав. un_elephant_no_bushesЗа допомогою швидко засихаючої суміші альгінату, що в ходу у стоматологів, за приблизно півтори години був створений зліпок сплячого слона. У процесі виявилося, що слонам, мабуть, теж іноді сняться еротичні сни. В результаті довжина статевого органу тварини на момент зліпка перевищила 60 см. Михайло Семьонов – чесний скульптор, не міг піти проти природи і створив абсолютно правдиву анатомічно вірну скульптуру з усіма подробицями. На що пішло, до речі, не мало не багато, 18 років. Після установки слона смішки, криві погляди і відверті жарти змусили адміністрацію ООН розглянути, до великого незадоволення автора, хірургічне втручання, але в результаті слона просто обсадили кущами. Невідомо, чи вдалося Семьонову продати ще хоч би одну копію.

Кофі Аннан на церемонії відкриття: “Сущий розмір цієї істоти присміряє нас, як і повинно бути, адже ми бачимо, що існують речі більше за нас”

На территорії ООН є ще багато чого, включаючи інший радянський пам’ятник “Перекуємо мечі на орала”, вітражне вікно Марка Шагала, японський дзвін миру, відлитий з монет і медалей (статую Шінрана Шоніна, що пережила атомний вибух в Хіросимі, не взяли), “Сфера усередені сфери” Арнальдо Помодоро, фрагмент берлінської стіни і багато чого ще.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>