IATAN логотип

Скорочена театральна історія Нью-Йорку

Театральний район Нью-ЙоркуТак от який ти, загадковий і ваблячий вогнями Бродвей! Скільки м’юзиклів, скільки нових зірок першої величини явилися світу на твоїх підмостках, коли американські імпресаріо зметикували як змусити публіку розщедритися на спектаклі й придумали м’юзикл – легкий музичний спектакль, де актори співали і танцювали. Завдяки театру глядач забував і про Велику Депресію, і про безробіття, і про усі проблеми, занурюючись у вигадані світи м’юзиклів “Чарівні звуки музики”, “Кішки”, “Моя прекрасна леді”.  Довоєнні роки були золотим часом театрального Нью-Йорка з епіцентром на Бродвеї, у вируючому світі блиску і гламуру, з гучною славою і зоряними іменами. Жодне театральне шоу не виходило у світ, минувши “Великий Білий шлях”. Але роки йшли – театральний район розширювався. На вулицях поряд з Бродвеєм з’являлися нові театри. Спочатку не такі популярні, вони отримували менш престижний титул – Театри Off-Broadway.
Театральний квартал (Theatre District) — квартал в центральній частині Мангеттена, де зосереджені найбільші театри Бродвею, а також інші театри, кінотеатри, ресторани, готелі та інші розважальні установи. Межі кварталу тягнуться від 40-ої до 54-ої вулиці та від західної частини Шостої авеню до Восьмої авеню, включаючи Таймс-сквер. Театральний район Нью-Йорка починався на 42-стрит. Першими театрами, відкритими тут, були Republic в 1900 році (нинішня назва театру New Victory) і New Amsterdam в 1903 році. До 1925 року в тому ж кварталі вже працювало більше дюжини театрів. В наші дня театральний Бродвей налічує близько 50 театрів. Перерахуємо ті, що можуть виявитися корисними при рішенні непростої задачі, куди ж відправитися нью-йоркським вечором:
New Amsterdam Theatre – найстаріший зал на Бродвеї, якому в 1913 році принесло славу знамените шоу «Follies» Зігфілда. У 1937-му театр перетворився на звичайний кінотеатр. У кінці 70-х компанія Disney, зробивши в ньому повну реконструкцію, відкрила театр знову і з тієї миті театр знову став офіційним майданчиком Діснеєвських м’юзиклів, “Корол Лев”, “Мері Поппінс” та ін. Winter Garden Theatre був відкритий в 1911 році. У 1922 році сім’я Шубертів запросила відомого театрального архітектора Герберта Краппа (Herbert J. Krapp) для модернізації театру і домовилися із вдовою Зігфілда Біллі Берк, щоб на сцені театру відтворити його знамените шоу “Follies”. The Shubert Theatre був створений  архітектором Генрі Гертсом і відкритий в 1913 році серією постановок п’єс Шекспіра: «Отелло», «Гамлет», «Венеціанський купец». Театр названий на честь середнього брата з сім’ї Шубертов. Будівля побудована в стилі венеціанського Ренесансу.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>