IATAN логотип

Про Бродвей і сезон 2015-2016

Реклама бродвейських постановокСкладна ієрархія нью-йоркських театрів зазвичай зводиться до 3-х рівневої системи: “бродвейські” постановки (Broadway), “позабродвейські” (Off – Broadway), “зовсім-небродвейські, авангардистські” (Off-Off-Broadway). Саме бродвейських театрів на даний момент числиться рівно 40 одиниць. За правилами театр отримує право називатися бродвейським якщо поміщає більше 499 глядачів і знаходиться в прямокутнику “театрального району”, але є виключення. Цікаво, що лише 4 з цих 40 знаходяться, власне, на широкому бродвейському бульварі, інші виходять на бічні вулички. І тільки постановки в цих 40-ка мають право змагатися за найпрестижнішу нагороду театрального світу – Tony Award.

Авангардистський театр в Нью-Йорку, 1965

Популярний Off-Off-Broadway театр в кафе “Чіно”, 1965

Позабродвейські театри стали виникати в 50-х роках, а в 60-х, з’явилися і т.з. театри Off – Off – Broadway. Останні зазвичай вміщують лише до 100 чоловік, знаходяться де-небудь в Грінвіч-вілладжі, коштують або дешево, або взагалі нічого і ставлять, в основному, авангардистські п’єси. Off-Broadway – це наступний крок до повної коммерціоналізації, приблизно половина цих постановок для аудиторії від 100 до 500 чоловік приносить дохід. Особливо успішні часто переїжджають на Бродвей. Цікаво, що деякі з цих “позабродвейських” театрів фізично знаходяться на цьому бульварі, просто на південь від 40-ої або, частіше, на північ від 52-ої вулиці. Цікавий факт: найдовшеграючий мюзикл у світі був поставлений зовсім не у бродвейському театрі – The Fantasticks йшов 42 роки в невеликій аудиторії на 11-ій вулиці.

Що ж приготував нам бродвейський сезон? Ми нарахували 26 нових постановок, серед яких як п’єси й імпрези, деякі зовсім нові (“Мізері” по Стівену Кінгу), деякі, що повертаються (“Скрипаль на даху”), деякі вже настільки популярні, що квитки розкуплені на декілька місяців вперед і, частково тому, ми їх не згадуємо (“Гамільтон”). Деякі ще не вийшли із стадії “передпереглядів” або “previews”; на цьому етапі театральні критики ще не дивляться шоу і не пишуть свої відгуки, режисери можуть міняти акторів і навіть, іноді, сценарій, але, в цілому, це вже практично готовий продукт. Детально не зупинятимемося на кожному шоу, але ось що ми рекомендуємо.


therese_raquin_keira

П’єса “Тереза Ракін” за книгою Еміля Золя, в головній ролі Кіра Найтлі
theresa_raquin_broadway_posterБродвейський дебют для актриси, яка у більшості асоціюється з фільмами про піратів, але має у своєму запасі декілька складних психологічних ролей. Любовний трикутник авторства Еміля Золя був уперше опублікований в 1867-му і поставлений на сцені вже в 1873-му; тепер він добрався і до Бродвею. Прев’ю вже закінчилися і прем’єра відбулася 29-го жовтня, заплановані сеанси до 3-го січня 2016.


misery_broadway_bruce

П’єса “Мізері” за книгою Стівена Кінга з Брюсом Уіллісом в головній ролі
misery_broadway_posterЦе одна з тих вистав, де на сцені лише 2-3 людини й успіх постановки сильно залежить від їх акторської майстерності. Прев’ю вже йдуть, прем’єра 15-го листопада, Брюс прекрасний.


china_doll_al_pacino

П’єса “Китайська лялька” з Аль Пачіно
china_doll_posterЗнаменитий актор повертається на Бродвей в новій п’єсі China Doll, де теж задіяні лише два актори, не рахуючи голосів з телефону. Мультиміліярдер, що збирається на пенсію, – Аль Пачіно, і його асистент – молодий кіноактор Крістофер Денхем.


2fiddler143

М’юзикл “Скрипаль на даху”
fiddler_on_the_roof_posterОригінальне шоу, яке уперше було поставлено на Бродвеї в 1964-му році отримало 10 нагород Тоні та поверталося до Нью-Йорку 4 рази. За 5-у версію взявся зоряний склад, що відродить колись найдовше бродвейське шоу й улюблених персонажів Алейхема в класичній постановці. Прев’ю почнуться 20-го листопада, прем’єра 20-го грудня, якраз до різдвяного сезону.


school_of_rock

М’юзикл “Школа року” на музику Ендрю Ллойда Веббера по відомому фільму
school_of_rock_posterФільм Лінклейтера з Джеком Блеком в головній ролі став практично класикою кінематографу. Сюжет – про шкільного вчителя музики, який веде групу з п’ятикласників до конкурсу рок-груп, – ідеально підходить для мюзиклу Веббера. Прем’єра запланована на 6-і грудня, а прев’ю почнуться вже 9-го листопада.

Нагадуємо, що ми пропонуємо конс’єрж-послуги в Нью-Йорку і можемо допомогти з купівлею квитків та іншими супутніми справами, звертайтеся!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>