IATAN логотип

Плавуча бібліотека

Плавуча бібліотека в Нью-ЙоркуПерефразучи відому пісню: бузковий пароход позв нас пропливає. Так можна було б сказати про унікальний корабель, що наразі пришвартований в Мангетені до 25-го пірсу на Гудзоні. Списаний на берег у 1972-му році пароплав з поетичним ім’ям Бузок – найстаріший існуючий тепер пароплавний баркас, що обслуговува маяки берегової охорони США. З цього тиждня і весь наступний місяць він буде домом для незвичайної плавучої бібліотеки. Історія судна багата на пригоди. В наш час у США маяки майже повністю автоматизовані та обслуговуються спеціальними гвинтокрилами. Але 100 років тому для цього використовувались спеціального типу судна на паровій тязі, яких було збудовано лише 33, і всього 3 зберіглося; Бузок з них найзаслуженіший, він був спущений на воду у 1933-му році. Приймав участь у рятувальних операціях, мав на борту противоповітряні гармати під час війни, не кажучи ще про виконання своїх прямих обов’язків. Сьогодні активісти та волонтери збирають пожертви на відтворення парового двигуна. Але поки що  машинне відділення залишається тихим і відкритим для візитів публіки як і майже всі приміщення баркасу.
Схема Бузка на час його фунціонування як плавуча бібліотека

Схема бібліотеки

З 6-го вересня 2014-го року незвичну функцію поклали на цей історичний пароплав – примірити на себе роль не чого-небудь, а бібліотеки! На судні є не дуже велика колекція, що була зібрана волонтерами, в якій серед іншого, є й “Мобі Дік”, але також можна принесту книжку з собою. Звісно, це не читальний зал Нью-йоркської Публічної бібліотеки, але яка ж це романтика читати Марка Твена або того ж Мелвілла на пароплаві 33-го року, що м’яко покачуються на хвилях, поки ви сидите з книгою нога-на-ногу у зручному кріслі офіцерської каюти або лежите на койці матроса. Спробуйте, і не забудьте вимкнути мобільні телефони! А ми, Visit New York City, вже там побували, дивіться фоторепортаж нижче!    

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>