IATAN логотип

Новий дизайн для ВТЦ-2

Зміна дизайну ВТЦ-2

Зліва направо: старий і новий дизайн хмарочосу ВТЦ-2

Всесвітній Торговий Центр у Нью-Йорку відбудовується нехай не стахановськими, але цілком стабільними темпами. Першим, вже в 2006-му році, відкрилася будівля ВТЦ-7. Відтоді були добудовані і відкриті №4 та, звичайно, найвище в США – №1, також відоме як “вежа свободи”. У грудні 2015 повинен відкрити свої двері вокзал/торговий центр проекту знаменитого архітектора Сантьяго Калатрави – теж учасник ансамблю нового ВТЦ.
Дизайн ВТЦ-2 від Б'ярке Інгельса

Дизайн ВТЦ-2 від Б’ярке Інгельса

В цілому, забудовники не соромилися волати до зірок архітектурного світу. Для розробки проекту ВТЦ-2, наприклад, був запрошений сер Норман Фостер, який відомий в Нью-Йорку своєю “Вежею Хьорста” на 8-ій Авеню. І тим не меньш в червні 2015-го року було оголошено про те, що його архітектурне бюро все-таки не здійснюватиме свій амбітний проект з косим дахом, схожим на діамант, а карти тепер в руках у молодого (у два рази молодшого за Фостера) датського архітектора на ім’я Б’ярке Інгельс.

Новий вид на Мангеттен з Нью-Йоркської затоки

Новий вид на Мангеттен з Нью-Йоркської затоки

Б’ярке Інгельс – це зірка світової архітектури, що нещодавно зійшла на небозвід (висхідною він був ще в липні 2012-го року на думку видання Wall Street Journal). На його рахунку безліч міжнародних проектів, у тому числі навіть мерія м.Таллін. У Нью-Йорку про нього чули завдяки, ще незавершеній, житловій будівлі під назвою VIA на 57-ій вулиці ріг 12-ої Авеню.
Дизайн будівлі VIA

Дизайн будівлі VIA

Зміна дизайну ВТЦ-2 вносить деякий хаос в життя тих, хто вже купив давно відмонтажовані фотографії і картини нижнього Мангеттена з будівлею Фостера. Але нам (як і Джеймсу Мьордеку, сину Руперта, чиї компанії орендуватимуть тут офіси) здається, що Б’ярке Інгельс більше підходить для цього проекту, хоч його хмарочос і нагадує вежу з поставлених одна на одну коробок. Принаймні архітектори усіх інших веж ВТЦ його схвалили. Завершення будівництва цієї 80-поверхової будівлі заввишки більше 400 метрів очікується не раніше 2021-го року. Дивіться, будь ласка, нижче відео-презентацію, а також фото-рендеринги екстер’єру і інтер’єру ВТЦ- 2.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>