IATAN логотип

Новий Амстердам – Новий Йорк, 350 років

Падіння Нового Амстердаму

Мешканці колонії умовляють директора Петруса Стайвесанта не губити місто і здати його мирно

На гербі Нью-Йорку можна знайти декілька підказок про його минуле. Наприклад, млини символізують центре експорту борошна, який з міста зробили британці. А ось зображення бобрів пояснюється ще давнішими подіями. Голландці у пошках протоки в Китай, відправили експедицію начолі з капітаном Генрі Гудзоном. Протоки Гудзон не знайшов, але протягом річки яку назвав на честь святого Маврікія (пізніше перейменовану на честь вже самого першовідкривача), помітив місця сукпчень бобрів і вже цю інформацію в Ост-Індській компаніх оцінили бо таке хутро було дуже популярним в Європі. Так з’явилась колонія Нова Голландія та місто Новий Амстердам, що 26-го серпня 1664-го року – 350 років тому – фактично став Нью-Йорком. Історики вважають, що на Нью-Амстердам чекала дуже другорядная роль в закатній Голландській Імперії, а ось британці знайшли для нього належне вживання як важливому порту і після закінчення американської війни за незалежність у 1783-му році місто швидко пішло вперед вже як один із головних населенних пунктів молодих США. Почалось все з того, что король Чарльз II  щедро обдарував свого брата герцока Йоркського неналежними йому землями, тобто фактично виділів тому ліцензію на ведення військових дій від імені Британської Імперії. У липні 1500 ньюйоркців отримали належно м’які умови здачі, які губернатор Петрус Стайвесант тим не меньше порвав на маленьки шматки. Торгова еліта міста ті шматки склеїла та за участю сина вередливого губернатора переконала того в необхідності мирної передачі влади: 4 британських фрігата зі 150-ю моряками та 300 солдатами стояли під містом, граючи мускулами. Стайвесант здався.
Офіційний герб міста

Герб міста Нью-Йорк

Офіціальна здача та перейменування міста на Нью-Йорк сталися 8-го вересня, але в анналах історії міста значиться саме сьогодняшня дата, коли британські війська десантувалися в Брукліні. Без будь-яких втрат, та навіть без жодного вистрілу, 290 голландських солдат було відправлено додому до Старого Світу. Для місцевих мешканців змінилось небагато: комерційно орієнтоване місто працювало та розвивалось тому англічане майже нічого й не міняли. В частсності, саме тому у 1970-х годах на міському гербі рік 1664-й мув замінений 1625-м, коли в Мангетені вперше оселилися голландці. І тому остання, доволі скудна, вечірка на цей рахунок пройшла лише на 300-х річчя події, а сьогодні місто взагалі не планує якихось там святкувань. Ми ж пропонуємо (і готові дати приклад) нашим читачам підняти сьогодня ввечері тост за Нью-Йорк – це завжди вітається!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>