IATAN логотип

Нове ім’я для філармонії

Евері Фішер Гол увечері

Будівля колишньої Філармонічної Зали в Лінкольн-центрі

У США взагалі та Нью-Йорку зокрема театри, концертні зали, аудиторії, бібліотеки, учбові корпуси університетів і навіть, іноді, посади все частіше носять імена меценатів, які в той або інший момент матеріально підтримали заклад-рецепіента. По цей час право спонсора на таку назву вважалося таким, що надається довічно або, точніше, “безстроково”, “in perpetuity” англійською. Проте, отримані десятки років назад, нехай тоді значні кошти, не усі вважають достатньою причиною для поваги цього “вічного” формулювання.

Фішер і Геффен

Фішер проти Геффена

Узяти, наприклад, Філармонічну Залу, що відкрилася в Лінкольн-центрі в 1962-му році. Дизайн був невдалим, аудиторія страждала від т.з. “глухих плям”, був потрібний ремонт. У 1973-му $10.5 мільйонів надійшло від деякого Евері Фішера, поціновувача музики, що пішов в побутову електроніку, на честь якого і була перейменована відремонтована концертна зала. Правда, начебто Евері Фішер про це не просив і назву змінили лише з його дозволу, але все таки з тим самим формулюванням: “in perpetuity”. І ось в 2014-му році Лінкольн-центр узяв і оголосив, що надасть “право на назву” тому, хто запропонує велике пожертвування на користь чергової реставрації Евері Фішер Голу (оцінювану в напів-космічні $500 млн). Сам Фішер помер в 1994-му, але його спадкоємці, здавалося, були проти, тим більше, що років 10 тому вони вже погрожували судом за схожі заяви.

Літери складаються в David Geffen HallКонсенсус був досягнутий, коли Ненсі, Чарльз і Барбара все-таки прийняли відкупні $15 млн, що майже в 4 рази меньше оригінальної суми якщо враховувати інфляцію. І прямо зараз у більш ніж 40 місцях, де згадується назва залу, проводяться роботи по заміні його на нове – David Geffen Hall. Встигнути слід до четверга, коли відкривається сезон цього року. Девід Геффен, уродженець Брукліна, свого часу зпродукував декілька відомих фільмів, навіть заснував кіно-компанію DreamWorks разом із Спілбергом, володіє звукозаписними компаніями і взагалі знаходиться на 68-му рядку рейтингу Форбс. Його пожертвування склало усього $100 млн – стільки ж в 2008-му виклав Девід Кох Театру Штату Нью-Йорк (тепер David H. Koch Theater), що розташовується прямо навпроти. Консероватор Кох говорить, що йому досить 50 років, потім назву можна міняти, ліберал Геффен же погодився тільки на формулювання “in perpetuity”.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>