IATAN логотип

Музей Уітні: нова локація

Будівництво музею Уітні

Краєвид з даху Стандарт готелю в липні 2014

Музей американського мистецтва Уітні знову переїжджає. Його третій дім – будівля Брюера – на Медісон ріг 75-ої зачинився в жовтні 2014 ретроспективою Джеффа Кунса. Нова локація знаменитого музею знаходиться близько до його оригінального розташування зразка 1931-го року на Західній 8-ій вулиці – в районі Мітпекінг (м’ясозаготівельний). Нехай назва вас не відлякує – це модний район, через який проходить парк Хай Лайн. Ціла нова 6-рівнева будівля виросла тут з 2011-го року, відкриття призначене на 1-е травня, 2015.

Схема нового музею Уітні

Схема нової будівлі

Архітектором був обраний італієць Ренцо Піано. Його дизайн приймає сильну і асемітричну форму – відповідно індустріальному характеру навколішних лофтових будівель і залізничного парку. З верхніх поверхів відкриватиметься відмінний вид на Гудзон. Площа внутрішніх галерей складе приблизно 5 тисяч кв. м., але і на терасах проводитимуться виставки. У музеї буде власний театр для живих і відео перформенсів, окремий великий театр на 170 чоловік з видами на річку, бібліотека, лабораторія з консервації, ресторан на першому поверсі і кафе на останньому. Раніше музей Уітні пропонував безкоштовний вхід для всіх бажаючих щоп’ятниці з 18 до 21. Інформації чи буде продовжена ця традиція ще немає, але у вестибюлі будівлі проходитимуть виставки, відкриті широкій громадськості. Якщо традицію підтримають, ми обов’язково внесемо Уітні в наш перелік безкоштовних музеїв Нью-Йорку.

Стара будівля музею Уітні

Будівля Брюера на Медісон Авеню

Адміністрація музею Уітні вирішила, що два будинки – для них надто багато. Тому свій минулий – на Медісон Авеню – вони на 8 (поки) років здають небезвідомому Метрополітен-музею. Бруталістичний архітектурний стиль будівлі Брюера не асоціюється із звичайною колекцією Мета, але там вирішили, що, нарешті, послухають критиків і обернуть свій академічний погляд на актуальне мистецтво. Саме такими виставками планує наповнити свіжу площу адміністрація найбільшого в США художнього музею. Це буде хорошим доповненням до їх іншої філії, Клойстерс, що як раз спеціалізується на середньовічному європейському мистецтві. Вже навіть відомий опис їх першого проекту під заголовком “Незавершене”, який відкриє нову виставку 7-го березня 2016-го року. Його мета: “досліджувати привабливість нескінчених робіт мистецтва в усіх форматах і у всі часи”.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>