IATAN логотип

Кіноіндустрія Нью-Йорку

фільм Вуді Алена manhattanДуже часто Мангеттен називають голлівудською декорацією. Здаєься, ще ніхто не зміг впевнено підрахувати загальне число фільмів, знятих в Нью-Йорку, як великими студіями, так і незалежними продюсерами. Категорія “Фільми, зняті в Нью-Йорку” у Вікіпедії, нараховує 808 фільмів, але це явно сильне применшення. За офіційною статистикою тільки з 2011 по 2013 рік в місті було отримано 517 дозволів на зйомку в 17241 локаціях.

Фільм 1896-го року herald square Кіно для Нью-Йорку почалося в 1896-му році, коли на вулицях міста зняли перший короткий “фільм” під назвою “Herald Square”. В наступному році в Брукліні була заснована крупна кіностудія Vitagraph Studios; Ворнер Бразерс купили їх в 1925-му. Приблизно з того ж часу в ближньому Нью Джерсі орудував широко відомий Томас Едісон зі своєю студією Black Maria, знімали вони частенько і в Мангеттені. З появою звукового кіно наприкінці 20-х років нью-йоркська кіноіндустрія терпить крах: місто занадто галасне для аудіозапису, усі переїжджають до тихого Голлівуду. Технології звукоізоляції не занадто міняють справу, все вже вирішено: Лос Анджелес – столиця кіно.

Стенлі Кубрік на зйомках фільму "Страх і бажання"З початку 1950-х років зйомки поступово повертаються до Нью-Йорку. У 53-му році виходить перший фільм фотографа з Бронкса на ім’я Стенлі Кубрік – “Страх і бажання”. У 66-му на арені і на екрані з’являється майбутній глашатай Нью-Йорку Вуді Аллен зі своєю першою роботою “Що трапилося, Тигрова Лілія?”. Але кіно-доля Нью-Йорка відтепер і надовго буде пов’язана з інді-кіно, тобто незалежними малобюджетними постановками. І це само по собі зовсім не погано. Ця ситуація подарувала нам таких геніїв як Мартін Скорсезе, Чарлі Кауфман, Даррен Аронофскі, Джим Джармуш та інших.

Карта дозволів на зйомки в Нью-ЙоркуОбстановка почала активно змінюватися з 2005-го року, коли міська адміністрація запустила вкрай популярну програму “Зроблено в Нью-Йорку”. Вона пропонує бюрократичні спрощення і податкові послаблення кінопродюсерам, що знімають на нью-йоркських вулицях. Таким чином загальний прибуток міста від індустрії зріс з 2-х мільярдів доларів у 2004-му році до 7 мільярдів у 2012-му. Адміністрація мера навіть спонсорувала бруклінську студію Steiner, що зараз є найбільшою в США поза Голлівудом. Дещо несподівано, але за даними цієї міської програми район Уільямсбург є таким, що найбільше знімається в Нью-Йорку, окрім хіба що мангеттенського Мідтауну. Пара ентузіастів зібрала всі видані за останній час дозволи на зйомки в Нью-Йорку на одній зручній карті – дивіться самі!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>