IATAN логотип

Grand Central North

Коридори Гренд Сентрал ПівнічНа Нью-Йорк наступають холоди і цінність прикмету нашого сьогоднішнього обговорення стає очевиднішою. Ми нещодавно розповіли про те як влаштований найбільший вокзал у світі – Гренд Сентрал Термінал. Щодня через нього проходить близько 600 тисяч пасажирів. Платформи, розташовані на двох рівнях, йдуть від будівлі вокзалу на 42-й вулиці під Парк Авеню на північ протягом декількох кварталів. І тому тільки логічно, що в 99-му році були відкриті альтернативні входи на деяки з цих платформ з 47-ої та 48-ої вулиць.

Робота Еллен Дрісколл у коридорах Гренд Сентрал Північ Проект, що обійшовся у 75 мільонів, називається “Гренд Сентрал Північ” і був прийнятий з великим ентузіазмом, в першу чергу, працівниками офісних будівель, що розташовані у кінці 40-х і початку 50-х вулиць в східній часті Мангеттена. Розмова про необхідність відкриття таких входів йшла ще з 70-х років. Два коридори тягнуться один – 350, інший – 400 метрів та виходять до головного терміналу. У незалежності від поганої погоди, завдяки проекту, можна дійти і до станції метро на 42-й вулиці і до потягів електрички. Але окрім цього, а також економії декількох хвилин в щоденному коммьюті білих комірців, нові порожні коридори стали також і простором для мистецтва.

Альберт Ейнштейн у роботах Еллен Дрісколл, Гренд Сентрал Північ Місцевій художниці з Брукліна, Еллен Дрісколл, було доручено завдання оформити нову площу і вона вибрала тему зв’язаності неба і землі, яку назвала “Як згори, так і внизу”. Її робота (дивіться фотографії нижче) говорить про древні і сучасні міфи про устрій Всесвіту, включаючи китайську конфуціанську концепцію Неба і також науку в особі Альберта Ейнштейна. Мозаїка з молодим Альбертом нам подобається, мабуть, більше за інших тому що грає з наступним фактом: Мангеттенська сітка вулиць орієнтована приблизно на 29 градусів до азимуту, тому місцева північ насправді є північним сходом. Все відносно.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>