IATAN логотип

Фата Моргана у Нью-Йорку

Фата Моргана у Нью-Йорку

Фата Моргана – міфічна фея, що обманює подорожніх за допомогою ілюзій. У природі так називають особливий вид горизонтальних міражів. Саме таку назву дістала робота мистецтва нью-йоркської художниці-концептуалістки Терезити Фернандез. З 1-го червня 2015-го року “Фата Моргана” прикрашає Овальний Луг в парку на площі Медісон в Мангеттені і будь-який мандрівник може випробувати на собі цей міраж.

Мистецтво в МангеттеніЦя скульптура – найбільша за всю історію арт-відділу Madison Square Park. А ці хлопці не раз нас дивували з 2004-го – року їх заснування. Тоді, наприклад, в парку були встановлені різні монументи нью-йоркським таксі та кіоск з хот-догами, з якого виросла, не мало не багато, міжнародна мережа закусочних Shake Shack. “Фата Моргана” представляє з себе більше 150 погонних метрів позолочених дзеркально відшліфованих дисків, що створюють своєрідну запону над доріжками в парку. Диски не круглі, а вирізані цікавим чином, відкидають на лавки, рослини і людей різноманітні тіні із золотими краями, залежно від положення сонця і чимось нагадують осіннє листя.

“Фата Моргана – була розроблена спеціально для Медісон Сквер Парку, який й надихнув її – розповідає Терезита Фернандез. Моя концепція в тому, що я інвертувала традиційне розуміння вуличної скульптури, направивши її ефект на доріжки парку, замість того, щоб встановити її в якості центрального елементу десь в середині. Нависаючи над парком горизонтальною стрічкою, Фата Моргана стає примарним, скульптурним миражем, що світиться, вона одночасно спотворює ландшафт і випромінює золоте сяйво”.

Відвідувачі Медісон Сквер Парку і Фата МорганаЩодня через цей парк проходить 50 тисяч людей. Станьте одним з них, щоб випробувати оптичний ефект міражу в урбаністичному середовищі Нью-Йорка. Скульптура залишиться в Madison Square Park до кінця зими 2015/2016.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>