IATAN логотип

Фабрика Стейнвей і Сини

Обода для фортепіано

Обода для фортепіано “витримуються” по кілька тижднів чи навіть місяців

Заснована у 1853-му році компанія по виробництву піаніно досі існує та є останнім з великих американських виробників клавішних. Продукція, що випускається ними, неймовірно цінується на сучасному ринку, адже кожен інструмент виготовляється протягом цілого року за всіма традиційними технологіями, але й з використинням сучасних технічних досягнень. Генрі Енгельхард Стейнвег (з “г” на кінці), іммігрант з Германії, був столяром та спеціалізувався на комодах. Але ще в Старому Світі переключився на фортепіано та зробив їх 482 штуки. У 1853-му році, піддавшись хвилі імміграції до Америки разом зі своєю великою родиною, Стейнвег відкрив у Мангеттені свою маленьку контору, яку назвав “Стейнвей і сини” (з “й” на кінці, можливо, тому, що його старший син, що залишився у Германії, продовжував використовувати бренд “Стейнвег”), так з’явилось піаніно номер 483, що наразі виставлено у музеї Метрополітан. Стара фабрика СтейнвейУ 1860-х роках з новим прізвищем Стейнвей та новою фабрикою на місті, де зараз стоїть Сігрем Білдінг, Генрі вивів своє виробництво у лідері індустрії, а до 1872-го відкрив завод в Асторії, Квінс. Це був величезний комплекс, навіть ціле містечко, де робочі жили разом із родинами, водили дітей до школи, мали власну бібліотеку, пожежну службу, парки. Навіть туннель, що тепер використовується поїздами 7-ї гілки метро, був орігінально виритий задля потреб компанії Стейнвей. Завод у Асторії досі працює та випускає щороку близько 3000 тисяч інструментів; багато будівель “Містечка Стейнвей” зберіглися. По фабричному комплексу проводиться безкоштовний тур для всіх бажаючих, тривалістю близько 3-х годин. Крім липня та серпня початок екскурсії – кожен вівторок о 9:30, але робіть резервацію заздалегідь!
Піанино для військових

Рядові Стейнвей

До речі, під час Другої Світової фабрика Стейнвей випускала особливу модель піаніно для військових. Ці інструменти називались “Вертикальна перемога” або, меньше формально, “Рядовий Стейнвей”. Їх іноді скидували на парашутах до прифронтової зони, щоб підтримати солдат на передовій.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>