IATAN логотип

Динозаври під Центральним Парком

Газетна іллюстрація зі студії Бенжаміна Хокінса у Центральному Парку

Студія Хокінса

Кістки мастодонтів нерідко “випливали” на поверхню Нью-Йорка під час будівельного буму кінця позаминулого століття. Але динозаври? Поки що ні, але хто знає. Адже серед численних проектів , що були відсунуті для нового Центрального Парку був і Палеозойський Музей. А справа йшла так. У 1854-му році британський художник Бенжамін Хокінс створював моделі динозаврів для Кришталевого Палацу в Лондоні. Його роботи мали великий успіх в Англії, попри те, що автор досить смутно уявляв собі зовнішній вигляд древніх тварин, засновуючи їх на фрагментах, знайдених на той час викопних останків, в іншому покладаючись на фантазію. У 1868-му році на Хокинса вийшов нью-йоркський чиновник Ендрю Грін, який займався благоустроєм Центрального Парку що тоді будувався і планував організувати в ньому Палеозойський Музей; музею потрібні були моделі динозаврів.
Величезна модель динозавра авторства Хокінса

Приклад роботи Хокінса

Хокінс взявся до роботи в студії, що була відкрита прямо в парку; він створив 12-метрового гідрозавра, драконоподібних ігуан і безліч інших скелетів і моделей працюючи з залізом, кірпичем і бетоном. На жаль до 1870-му року контроль над облаштуванням Центрального Парка перейшов до дуже корумпованої структури  Таммані Хол, яка не була зацікавлена у відкритті освітніх або наукових закладів: проект музею був знехтуваний. Хокінс публічно висловився проти такої політики, після чого група вандалів увірвалася вночі в його студію, розгромила експонати і скинула їх останки до глибокої ями. Художник в серцях повернувся до Англії, а його творіння, незважаючи на періодичні пошуки, так і не були знайдені. Ймовірно і до цього дня черепи мегалозаврів лежать під землею де-небудь під ігровими полями Хекшер в Центральному Парку.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>