IATAN логотип

Де відмитити 4-те липня 2015?

День Незалежності США – велике свято для всіх американців. Але це не означає, що усі інші повинні сумувати! Незалежно від громадянської належності пропонуємо вашій увазі наш список “Як відмітити 4-е липня у Нью-Йорку”! Багато стандартних вечірок і круїзів вже розкуплено, але ми спробуємо запропонувати більш незвичайні сценарії. Найголовніший фейєрверк почнеться приблизно о 21-21:30 і його буде видно звідусіль, де є вид на небо над Іст Рівер (пробач, Джерсі).

1. Класика жанру

fireworks_bbq

Шашлик “на природі”. У багатьох парках, де є вид на річку, можна смажити шашлики або барбекю (BBQ) – головне американське зайняття на День Незалежності. Поліція може навіть закривати очі на пиво з паперового пакету. Більшість грілей може бути зайнято з ранку, тож поспішайте, але якщо запізнитеся зі своїм шашликом, то можна з кимось подружитися і розраховувати на американську привітність.

Ми рекомендуємо Brooklyn Bridge Park з його класичним видом на фінансовий район і Бруклінський міст. Гарний варіант – East River Park, а також Gantry Plaza State Park з видом на Мідтаун, але тут вже без шашликів.

Якщо є бажання прогарантувати смачне м’ясо без зайвих нервів, то за грошовий внесок можна покластися на професіоналів. На терасі ресторану Ріверпарк в Мангеттені поміщається 175 чоловік, а вид на річку – відмінний. Вартість дорослого квитка – $260 доларів, придбати чим раніше, тим краще: Ресторан “Ріверпарк”.

2. Дахи

fireworks_rooftop_brooklyn

У ближніх районах Брукліна та Квінса можна буде побачити фейєрверк практично з будь-якого даху. Навіть якщо вхід на них зазвичай заборонено, 4-го липня багато хто з суперінтендантів невеликих житлових будинків і пожежні інспектори зроблять виключення. З іншого боку, руфтоп бари продають спеціальні пакети, що включають їжу і випивку, приблизно як на Новий Рік.

Ми хочемо порекомендувати незвичайний вибір: урбаністичну ферму, що знаходиться на даху будівлі на колишньому військовому верфу у Брукліні. Американська вечеря, вид на фейєрверк і танцювальна вечірка (правда, тільки до 23-ї години) – за $130: Бруклін Грендж.

Гарний вид також з Z Hotel, що у Квінсі, квитки з податками і зборами йдуть по $250: Z Hotel.

3. Неймовірно голосно, позамежно близько і безкоштовно

fireworks_close_and_personal

Ось офіційна сторінка, де перераховані всі місця уздовж річки, звідки буде зручно бачити фейєрверк і точки доступу до них: сайт Мейсіс. Зірочкою на карті позначено баржи, з палуби яких будуть запускатися снаряди. South Street Seaport, а також прилегле до нього шосе FDR будуть частково перекриті і використовуватимуться як оглядові майданчики. Вхід на такі “майданчики” здійснюватиметься через кордони поліції, яка не пропустить великі рюкзаки і приладдя для сидіння, отож, швидше за все, доведеться стояти. До того ж, ймовірно, що сумки будуть перевіряти на алкоголь і тоді очікування може здатися дуже довгим.

Ми також рекомендуємо не перерахований офіційно Brooklyn Heights Promenade – прогулочну частину району Бруклін Хайтс. Є вірогідність, що туди можна прийти зі своїм стільчиком, але не гарантуємо.

Відмінна опція – парк на південному краю острова Рузвельта. Квитки поширюються безкоштовно, але вимагають реєстрації і чек-іна по прибуттю на острів (використовуйте громадський транспорт). Людино-місткість парку – 1,500, доступ відкривається з 5 вечора, алкоголь заборонений. Записуйтеся на офіційній сторінці.

4. Альтернатива

fireworks_statue_of_liberty

Не Мейсіс єдиним. Не дивлячись на строгу заборону влади, що суворово доводиться до публіки через численні екрани на вулицях, любительських фейєрверков буде багато. Щоб постежити, можна піднятися на дах найближчого гаража або вийти в районний парк, а то і площу. Але якщо надії на сусідів мало, то можна поїхати, наприклад, в Нью-Джерсі, де буде свій цілком офіційний фейєрверк з блекджеком і безкоштовним концертом прямо в Liberty State Park. У цього фейєрверка фоном буде не що-небудь, а Статуя Свободи, ну і скайлайн Мангеттена, звісно. Для тих, хто має бажання змочити горло там недалеко від берега є величезний бар.

Список офіційно допущених фейєрверків в Нью-Йорку на найближчі дати (включаючи 4-е липня) можна подивитися на офіційному сайі міста.

5. Круїзи

4th-of-july-fireworks-by-boat

Це, звичайно, перше, що приходить до голови, і тому невипадково, що переважна більшість круїзів 4-го липня розкуповуються начисто і задовго до дати. Є компанії, що пропонують чартерні човни, але ті, що ми знаємо, продали останнє місце ще 2 місяці тому. Якщо вам пощастить – діліться контактом!

6. Мости

New-York-City-Bridges-Fireworks-for-the-fourth-of-july

Нажаль, Бруклінській міст, а також, схоже, і Мангеттенський будуть недоступні для глядачів. Проте, пішохідна зона їх трохи північнішого побратима – Віл’ямсбургського мосту – має бути відкрита. Вибірайте південний бік і приходьте заздалегідь.

Сподіваюся, наші рекомендації виявилися корисними! Гарного настрою!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>