IATAN логотип

Бруклін Брідж парк: мистецтво та будівництво

Карусель Джейн

Карусель Джейн в парку з видом на Бруклінський міст

Давайте трохи поговоримо про “найсвіжіший” нью-йоркський парк, що розташувався в районі Дамбо на березі Іст Рівер. З середини XVII століття по 1983-й рік ця прибережна секція Брукліну була присвячена вантажними і пасажирським морським перевезенням. З 2008-го тут розпочалося спорудження нового парку, що частково спонсорувався різними державними та міськими структурами, але значний відсоток витрат на парк повинен генеруватися за рахунок декількох лотів під забудову прямо на території парку. Це спричинило незвичайну для Нью-Йорка ситуацію, коли в зеленій зоні проходить будівництво житлових і комерційних будівель.

рендерінг проекту

Рендерінг проекту на пірсі №1

Бруклин Брідж парк закінчений не до кінця: ще не реалізовані запланований яхт-клуб, оглядовий майданчик, ландшафтний газон біля Джон стріт, не оформлені порожні стіни колишніх складів. До кінця 2015-го року обіцяють 65%-ву готовність. Проте цей парк справедливо вже став одним з найулюбленіших в Нью-Йорку за свою свіжість, близькість до Мангеттену, чудові види на Бруклінський та Мангеттенський мости, на фінансовий район, за безліч подій, що там проводяться, і якість спортивних майданчиків для дорослих і дітей. Проте в районі пірсу №1 вже близько року йде будівництво дому, де повинен відкритися готель з резидентною частиною і магазинами внизу і це, звичайно, дивно. Але – це частина однієї з домовленостей при організації парку: місто в 80-х роках збиралося продати цю територію під комерційну забудову і згодом було вирішено, що адміністрація парку зменшить навантаження на бюджет за рахунок такої забудови після відкриття парку. Так що тут, здається, все нормально, хоч і незвично.

арт-об'єкт в бруклін брідж парку

Кімнати, що з’являються

Адміністрація парку також приділяє належну увагу актуальному мистецтву. На території регулярно розміщуються роботи відомих сучасних авторів, яких частенько можна не лише торкатись, але й обіймати, лежати в них і тому подібне. Зараз по квітень 2016-го року тут виставлені роботи датського концептуаліста Джеппе Хейн, що базується у Берліні. Виставка називається “Будь ласка, торкайтесь мистецтва” як протест проти стандартної музейної політики. Серед об’єктів, що складають виставку, є й “новотипові” паркові лавки, і групи вертикальних відполірованих сталевих планок, що представляють мангеттенський скайлайн, і навіть “кімнати що з’являються”, – звичайний, здавалося б фонтан на пласкій платформі з піксельними вертикальними струменями, що, міняючи шаблон, створює кімнати, по яких можна ходити, і де замість стін – вода. Дуже цікаво. Ця остання частина виставки перестане працювати з наступом холодів – 28-го вересня, поспішайте побачити!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>