IATAN логотип

“Автомат” – прадід сучасного фаст-фуду

"Автомат" у 20-х роках на БродвеїНа Бродвеї між 46-ю та 47-ю вулицями, самому серці Таймс Сквер, наразі розміщується спортивний магазин, оточений на сусідніх вуличках Макдональдсами, кафе Сабвей, Сбарро та філіалами інших мереж ресторанів швидкого харчування. Важко уявити, що це місце в топографії міста близько 60-ти років займав так званий “Автомат” – вісник того формату суспільного харчування, що сьогодні мі кличему фаст-фудом. "Автомат" в Нью-ЙоркуУ 1912-му році, коли Таймс Сквер тіки починав самовизначатись під цією новою назвою і важався експериментальним плацдармом для інновацій в місті, філадельфійська компанія вирішила відркити тут своє флагманське представництво в суцільно новій індустрії швидкого харчування. Продуктові товари були виставлені пд склом наче музейні експонати. Насолодившись їх видом та належно зголоднівши, клієнтам треба було кинути гроші в спеціальний автомат, що відкривав доступ до обраного їдла. Це була суцільно нова для Америки ідея, яка “застрягла” в мізках та визначила відношення до харчування на багато майбутніх поколінь. Особливо популярним “Автомат” став у часи Великої Депресії після 1929-го року та іноді проскакує в кадрах тих літ.
"Автомат" сьогодні

“Автомат” сьогодні

Ближче до 70-х років мережі ресторанів швидкого харчування, що оперували вже у знайомому нам сучасному форматі, поширились настільки, що “Автомат” почав втрачати прибутки. Більшість своїх філіалів їм довелося продати Бюргер Кінгу. Флагманський на Бродвеє тримався аж до 1976-го року. Деякі залишки орігінального дизайну у стилі Арт Нуво зберіглися в його нинешній інкарнації туристичного аутлета – заходьте та спробуйте-но їх знайти! Адреса магазину Grand Slam – 1557 Broadway.  

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>