IATAN логотип

Арсенал 69-го полку

Арсенал 69-го полкуЛегендарний 69-й піхотний полк армії США зараз складається лише з одного батальйону. Якось сам Генерал Роберт Лі, що воював проти нього в Громадянській Війні, назвав полк “бойовим”. “Бойовий ірландський”, як він став відомий серед своїх, базується досі у будівлі арсеналу на Лексінгтон Авеню між 25-ою та 26-ою вулицями в Нью-Йорку. Цей мікрорайон Мангеттена іноді називають Пагорбом Троянд (Rose Hill) або пагорбом каррі через велику кількість індійських ресторанів. Незважаючи на офіси полку, будівля арсеналу здається для різних шоу, у тому числі Victoria’s Secret Fashion Week. Але найгучніша подія мала тут місце в 1913-му році – The Armory Show – виставка, на якій Америка познайомилася з сучасним мистецтвом.

Виставка в Арсеналі 1913Будівля була побудована в 1904-6 роках фірмою “Хант і Хант”, тобто синами “декана американської архітектури” Річарда Моріса Ханта. Це перший (і один з усього трьох) арсеналів в Нью-Йорку, який не запозичував архітектурні елементи у середньовіччя. 69th Regiment Armory був спроектований в стилі бозар (beaux-arts) в цікавому поєднанні класичної французької архітектури та військового функціонала будівлі. Тільки що створена Американська Асоціація Художників і Скульпторів обрала цю будівлю для грандіозної виставки більш ніж 1300 предметів мистецтва 300-та з гаком авторів з Європи й Америки. Серед них фавісти, кубісти, футуристи: усі дуже нові напрями для американської публіки. Виставка відбулася в лютому-березні 1913 і мала дуже скандальну репутацію, змінивши громадське відношення до мистецтва.

Бар для військових в Арсеналі 69-го полкуЗа довгі роки арсенал використовувався по-різному і, в основному, в мирних цілях. Наприклад, тут проводила ігри нью-йоркська баскетбольна команда Knicks. Аудиторія на 5 тисяч місць дозволяє організовувати такі спортивні і не лише події. Орендувати приміщення можна і зараз: контактні имейл і телефони вказані на офіційному сайті. У будівлі є навіть особливий бар, The Garryowen Club, тільки для військових, куди іноді можна потрапити і широкій публіці за особливим запрошенням. Наша дружна редакція збирається відвідати арсенал наступними вихідними (25-27 вересня 2015), коли тут проходитиме Нью-Йоркський Фестиваль Кави, куди запрошуємо і вас!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>