IATAN логотип

З днем народження, Герман Мелвілл!

Бюст Мелвілла на місці його народження у МангетеніЗ деяким запізненням хочемо привітати зі 195-ти річчям відомого письменника, автора таких творів як “Мобі Дік” та “Біллі-Бад”, уродженця Нью-Йорку – Германа Мелвілла! Молодим він працював на кітобойних та торгових судах, та й взагалі у судоходній індустрії північного сходу США, чим ми зобов’язані його точним та об’ємним описам. Декілька цікавих фактів про цю особливу людину. Народився Мелвілл 1-го серпня 1819-го року за адресою 6 Pearl street. Сьогодні напроти цього будинку знаходиться філіал кавової мережі “Старбакс”, що була названа на честь одного з персонажів книги “Мобі Дік”. Герман чудово знав весь даунтаун Мангетену, але зробив собі спеціальну нотатку – згадати кілька особливіх місць у книзі про Білого Кита, місць, де він провів свої дитинство та юність. Ось відривок:
 А надвечір святої неділі, коли все довкола застигне в дрімотному спокої, обійдіть місто довкруги. Ідіть від закруту Корніелс до Коентійських доків, а звідти по Уайтхоллу – на північ. Що ви побачите? Навколо всього міста, наче безмовні вартові, стоять незліченні купки людських істот, занурених у споглядання океану. Одні спираються на поруччя пристані, інші сидять на самісінькому краю молу, ще інші зазирають за борт корабля, який приплив з Китаю, а деякі навіть видерлися нагору по вантах – напевно, для того, щоб іще краще роздивитися морський простір.
Меморіальна дошка Герману Мелвіллу в Нью-ЙоркуЗначну частину своєї письменницької кар’єри Мелвілл провів за адресою 104 Східна 26-а вулиця. Саме тут він почав писати роман “Біллі-Бад”, що залишився незакінченним, але після видання став важатися шедевром. В цьому домі письменник помер у 1891-му році від сердцевого нападу та був похований на кладовищі Вудлоун в Бронксі.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>