IATAN логотип

Висотна забудова Мангеттену

Місце під забудову "Стейнвей-Тауер"

Місце під забудову “Стейнвей-Тауер”

Сьогодні ми маємо бажання трохи поговорити про висотні будівлі, які вже будуються або тільки проектуються, і за пару-трійку років домінуватимуть над нью-йоркським скайланом. Ставитися до них можна по-різному: можна відразу відмовити їм у своїй моральній підтримці, адже вони зазвичай не враховують історичну архітектуру своїх районів і взагалі кидають цілком нефігуральну тінь на Центральний, наприклад, Парк; можна – з позитивом, адже це щось нове на місці старого, люди гроші заробляють, економіка зміцнюється і взагалі Нью-Йорк, нарешті, знову росте вгору. У будь-якому випадку поробити з цим нічого особливо не можна, але цікаво спостерігати.

432 Парк Авеню у січні 2015-го

432 Парк Авеню у січні 2015-го

Найнаочнішого представника цього нового класу житлових висоток вже півроку як видно з практично будь-якого району міста. Будівництво ще триває, але висота вже досягнута і будівля, відома під своєю адресою, 432 Парк Авеню, вже перевершила по висоті дах Эмпайр Стейт Билдинг і ВТЦ-1 – 425 з половиною метрів. Народна назва хмарочоса – середній палець, настільки він поставив себе поза пропорціями до усього, що оточує. За планом його повинні повністю закінчити до початку літа 2015 і ця будівля офіційно стане найвищою житловою у світі, перевершивши на декілька метрів Вежу Принцеси в Дубаях.

Рендеринг дому №111 по Західній 57-ій вулиці

Рендеринг дому №111 по Західній 57-ій вулиці

Про хмарочос по прізвиську “Зухвалий”, ми вже писали. Споруда тільки починаеться, закінчення робіт заплановане на 2016-й рік. Найдивовижніший факт про цю будівлю з проектною висотою 435 метрів – ширина вежі буде менше 18 метрів.

Рендеринг Nordstrom Tower як її буде видно з оглядового майданчика Рокфеллер-центру

Рендеринг Nordstrom Tower як її буде видно з оглядового майданчика Рокфеллер-центру”

Ну і вишнею на торті – Нордстром-Тауер. Здача запланована на 2018-й рік, коли цей хмарочос, ймовірно, посуне усіх інших претендентів на звання найвищої житлової будівлі у світі з висотою даху 450.8 метра. Висота з шпилем буде всього на один фут менше висоти ВТЦ- 1 – така собі суміш джентльменської угоди і легкого тролінгу, оскільки по-перше, висота даху ВТЦ набагато менше і до того ж Мідтаун Нью-Йорка вище Даунтауна на 25 метрів над рівнем моря. Офіційні рендеринги зовнішнього вигляду нового монстра тільки нещодавно сталі доступні через хлопців з New York Yimby.

Скайлайн майбутнього і це не край

Скайлайн майбутнього і це не край

Ми навіть не торкаємося декількох висотних проектів, таких як запланований супер-хмарочос One Vanderbuilt, порівняно низькі 220 Central Park South і вже відкритий One57 (де нещодавно за $100 мільйонів була продана найдорожча в місті квартира). Скайлайн Мангеттена, схоже, міняється кардинально і ми можемо тільки спостерігати за процесом. До речі, минулого року в Таймз порахували, що 57 квартир в житлових хмарочосах в районі 57-ої – 59-й вулиць простоюють порожніми 10 місяців на рік. Наостанок подивитеся відео. На ньому показано, що побачать пасажири ліфтів по дорозі на оглядовий майданчик Вежі Свободи (поки ще найвищої будівлі в Західній Півкулі, якщо зі шпилем), що відкривається у кінці травня. Здається, чудова ідея. Зверніть увагу на вежі-близнюки справа на 35-ій приблизно секунді.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>