IATAN логотип

Всі безкоштовні музеї Нью-Йорку

П'ятниця: безкоштовний вхід до музеїв

Безкоштовний вхід по п’ятницях у вказаний в таблицях час. Особливо рекомендуємо музеї MoMA, Moving Image и Rubin.

Whitney Museum of American Art

Музей Американського Мистецтва Уітні
Вебсайт: whitney.org
Адреса: 99 Gansevoort Street
New York, NY 10014
Безкоштовний вхід: 19 – 21:30
Категорія: сучасне мистецтво
Вы заощаджуєте: $22
Музей Уітні переїхав до нової будівлі у нині модному районі Meatpacking District у травні 2015-го року. Ми навіть якось писали про це у своєму блозі. Знаменитий музей був вперше відкритий у 1931-му році та зібрав близько 600 робіт з приватної колекції Гертруди Вандербілт Уітні. Власне вона намагалась подарувати свою колекцію музею-Метрополітен, але там їй відмовили, так з’явився новий музей, присвячений виключно американському мистецтву. Зараз тут приблизно 21 тисяча робіт більш ніж 3 тисяч авторів: картини, скульптури, інсталяції, XX і XXI століть. Серед представлених напрямків: модернізм, соцреалізм, пресіжинізм, абстрактний експрессіонізм, поп-арт, мінімалізм та інші.


Asia Society

asia society
Вебсайт: asiasociety.org
Адреса: 725 Park Avenue (на розі 70-ї вул.)
New York, NY 10021
Безкоштовний вхід: вересень-червень: 18 – 21
Категорія: азійське мистецтво
Ви заощаджуєте: $12
Ще одна музейна організація, заснована сімейством Рокфеллерів. Декілька сотен експонатів Азійської Спільноти належать колекції Джона Девіда Рокфеллера 3-го і його дружини. Історичний розкид – від тисячі років д.н.е. до 1800-х. Безкоштовні години роботи – тільки з вересня по червень.


Historic Richmond Town

Історичний Річмонд
Вебсайт: historicrichmondtown.org
Адреса: 441 Clarke Ave
Staten Island, NY 10306
Безкоштовний вхід: 13 – 17
Категорія: історичний, освітній музей
Ви заощаджуєте: $8
Історичне Селище Річмонд – це єдиний в Нью-Йорку музей, що є відновленим американським поселенням. Співробітники музею роблять все, щоб автентично розповісти про життя простих американців, яким воно було в колоніальні часи та в перші роки незалежності. Більшість будинків на території містечка стоїть на своїх оригінальних місцях як і 200-300 років тому, багато з них можна відвідати самостійно або зі спеціальними турами (щоп’ятниці початок о 14:30). Серед них суд, житлові будинки, ферма та інші.


Japan Society

японське співтоваристо
Вебсайт: japansociety.org
Адреса: 333 E. 47th St.
Manhattan, NY 10017
Безкоштовний вхід: 18 – 21
Категорія: азіатське мистецтво
Ви заощаджуєте: $12
Японське Співтовариство – це передусім культурна організація, що займається питаннями американсько-японських відносин в мистецтві та не тільки. У Співтовариства є власна галерея, де проводяться регулярні тематичні виставки, а також демонструються японські фільми, даються лекції й тому подібне.


Museum of Modern Art

Музей Сучасного Мистецтва
Вебсайт: moma.org
Адреса: 11 W. 53rd St.
Manhattan, NY 10019
Безкоштовний вхід: 16 – 20
Категорія: сучасне мистецтво
Ви заощаджуєте: $25
Справжній гігант серед неенциклопедичних нью-йоркських музеїв – Музей Сучасного Мистецтва або МоМА. Заснована Рокфеллерами організація з самих своїх основ була присвячена актуальному мистецтву. Ії будівля на 53-й вулиці – це храм і мекка для всіх, що цікавляться. Тут можна знайти світові шедеври, таки як “Зоряна ніч” Ван Гога, “Надія II” Клімта, “Танок” Матісса, Далі, Руссо, Брак, Пікассо, Малевіч, Дюшамп, Міро, Ворхол, Поллок і багато-багато інших знаменитих художників представлені тут разом із більш сучасним концептуальним мистецтвом, яке займає 2-3 поверхи разом з колекцією “Архітектура і дизайн”. У музеї є чудовий скульптурний садок, а також декілька кінозалів, де постійно показують обране з мирового кіномистецтва. Увечері п’ятниці до кінотеатру поширюються окремі безкоштовні квитки.


Museum of the Moving Image

Музей кіно
Вебсайт: movingimage.us
Адреса: 35th Ave. at 37th St.
Queens, NY 11106
Безкоштовний вхід: 16 – 20
Категорія: мистецтво кіно
Ви заощаджуєте: $12
Музей зображення, що рухається заснований порівняно недавно, наприкінці 80-х років, і довго переживав великий ремонт до другого відкриття в 2011, але вже дуже щільно входить в дещо туманний пантеон найпопулярніших музеїв Нью-Йорку. Тут міститься найбільша в країні колекція артефактів, пов’язаних із створенням і демонстрацією фільмів, ТБ-продукції, цифрових медіа, включаючи видеоігри. Одна з найцікавіших частин колекції — це постійна виставка “За кадром”, яка присвячена виробництву кіно і включає як інтерактивні інсталяції, що демонструють, наприклад, процес озвучення, так і використаного в знаменитих постановках гриму; приміром, тут можна знайти маску з однойменного фільму з Джоном Керрі або костюм місіс Даутфайєр, яку ми пам’ятаємо у виконанні Робіна Вільямса і навіть макет магістра Йоди з Зоряних Війн. Було б дивно, якщо в такому музеї не було б кінотеатру. Щорічно тут крутять сотні фільмів і проводять цікаві кіно-фестивалі.


New York Aquarium

Акваріум Нью-Йорку
Вебсайт: nyaquarium.com
Адреса: 602 Surf Ave
Brooklyn, NY 11224
Безкоштовний вхід: влітку: 16 – 18
восені: 15 – 17
Категорія: океанаріум
Ви заощаджуєте: $12 (необов’язковий внесок по п’ятницях $5)
Упродовж своєї довгої історії Нью-Йоркський Акваріум займав навіть будівлю замку Клінтон у мангеттенському Беттері Парку. Зараз і вже багато років найстаріший американський океанаріум знаходиться в Брукліні майже на пляжі або, швидше, на Боардвоку практично на межі між районами Брайтон Біч і Коні-Айленд.


New York Hall of Science

Музей науки
Вебсайт: nysci.org
Адреса: 47-01 111th St.
Queens, NY 11368
Безкоштовний вхід: 14 – 17
Категорія: технології, освітній музей
Ви заощаджуєте: $15
Дітям і дорослим буде цікаво в нью-йоркському Залі Науки, де можна віддати належне одній чи двум з багатьох інтерактивних програм, направлених на розвиток наукового способу мислення і просто цікавості. Можна відчути себе інженером, подивитись 3Д фільм про Всесвіт, покорпатись на ігровому майданчику і спробувати паркур, а також пограти у тематичний мінігольф і багато чого іншого.
Також безкоштовний вхід по неділях.


The New-York Historical Society

Історична спілка Нью-Йорку
Вебсайт: nyhistory.org
Адреса: 170 Central Park West
Manhattan, NY 10024
Безкоштовний вхід: 18 – 20
Категорія: історичний музей
Ви заощаджуєте: $19
Найстаріший у місті – Музей Нью-йоркського Історичного Співтовариства. Заснований більше 200 років тому музей переїхав в нинішню будівлю навпроти центрального Парку в 1908-му році. Масивна колекція виставлена далеко не повністю, адже тільки предметів мистецтва в ній більше півтора мільйона об’єктів. Це не рахуючи історичних артефактів, таких як, наприклад, фрагменти кінної статуї Георга III, що стояла на початку Бродвею і скинутої з п’єдесталу революціонерами в 1776-му році після оголошення незалежності; статую майже повністю переплавили на кулі для мушкетів. Таких історій можна упізнати множину з табличок в музеї історичного співтовариства. Також в його залах можна знайти предмети домашнього ужитку аж до 400-х літній давності, приклади американського народного мистецтва, ілюстрації до знаменитої енциклопедії Джона Одюбона “Птахи Америки” і інше.


Rubin Museum of Art

Музей Рубіна
Вебсайт: rubinmuseum.org
Адреса: 150 W. 17th St.
Manhattan, NY 10011
Безкоштовний вхід: 18 – 22
Категорія: азіатське мистецтво
Ви заощаджуєте: $15
Художній Музей Рубіна незважаючи на свою молодість (відкритий в 2004-му році) є одним з найкращих музеїв США, присвячених азіатському мистецтву. Конкретний регіон, що отримав найбільшу увагу в колекції Дональда і Шеллі Рубінів, – це Гімалаї, в першу чергу територія Тібету, але не тільки. По п’ятницях з 18-ї години в кафе музею проходять музичні вечори, на яких грають, приміром, джаз або naked soul. З 6-ої до 7-ої навіть діє “щаслива година”, коли алкоголь відпускають по дві порції за ціною однієї. У ці години і до 22-00 галереї музею вільно відкриті для усіх бажаючих.


Yeshiva University Museum

Музей Ієшива
Вебсайт: yumuseum.org
Адреса: 15 West 16th Street
New York, NY 10011
Безкоштовний вхід: 11 – 14:30
Категорія: історичний, освітній музей
Ви заощаджуєте: $8
Музей Ієшива-університету в Нью-Йорку володіє приблизно 10-ю тисячами артефактів, що розповідають про більше, ніж 5000-річну історію іудаїзму. Серед них оригінал листа, написаного про антисемітизм у 1818-му році Томсом Дже, свиток Тори, що належав засновникові Хасидізму і багато чого іншого, включаючи документи, одяг, образотворче мистецтво, археологічні знахідки і ритуальні аксесуари. Також безкоштовний вхід по середах і понеділках.


Morgan Library and Museum

Бібліотека Моргана
Вебсайт: themorgan.org
Адреса: 225 Madison Ave.
Manhattan, NY 10016
Безкоштовний вхід: 19 – 21
Категорія: історичний, освітній музей
Ви економите: $18
Знамените сімейство Морганів не пройшло непоміченим у фінансовій історії Америки і світу. На Медісон авеню в Мангеттені розташований дім П’єрпонта Моргана, близько якого він в свій час відбудував бібліотеку. У 1924-му році спадкоємець імперії Джеймс зробив надбанням громадськості колекцію рідкісних книг і предметів мистецтва, що належали його батьку. До цього дня бібліотека Моргана існує як одна з провідних освітніх організацій в Нью-Йорку. У їх колекції безліч рідкісних екземплярів, наприклад, одна з біблій Гуттенберга та рукописний оригінал “Різдвяних Історій” Діккенса. Окрім цього в музеї часто проходять тимчасові виставки, присвячені, наприклад, написанню “Маленького принца”, якого Екзюпері почав саме в Нью-Йорку, або творчості Едгара Аллана По, що прожив тут багато років. Будівля МакКіма (по імені архітектора) – це одна з будов бібліотечного комплексу, нещодавно дуже добре відреставроване, де розміщувався особистий кабінет П’єрпонта Моргана, власне основна бібліотека і офіс директора організації.
Також безкоштовно по вівторках і неділях.

Перша п’ятниця місяця

Безкоштовний вхід тільки по першим п’ятницям календарного місяця у вказаний в таблицях час

Children’s Museum of Manhattan

Музей для дітей у Мангеттені
Вебсайт: cmom.org
Адреса: The Tisch Building
212 W. 83rd St.
Manhattan, NY 10024
Безкоштовний вхід: 17 – 20
Категорія: дитячій музей
Ви заощаджуєте: $11
Мангеттенський дитячий музей спрямований на раніше навчання, розвиток креативного мислення, розуміння здоров’я та світових культур. Використовуючи багатий інструментарій інтерактивних виставок, уроків, воркшопів, виступів і навіть фестивалів діти надихаються на вивчення світу через гру.


Neue Galerie

Нова Галерея
Вебсайт: neuegalerie.org
Адреса: 1048 Fifth Ave
Manhattan, NY 10028
Безкоштовний вхід: 18 – 20
Категорія: дитячий музей
Ви заощаджуєте: $20
Нова Галерея має порівняно вузьку спрямованість, вона присвячена німецькому й австрійському мистецтву початку XX-го століття. Тут дуже люблять рух Баухаус, Клімта й Егона Шіле. Перлина невеликої колекції – портрет Аделі Блох-Бауер I руки Густава Клімта — разом з іншими австрійськими роботами знаходиться на першому поверсі галереї, другий поверх присвячений німецьким авторам, Паулю Клеє, Эрнсту Кіхнеру та ін. На нижньому “нульовому” поверсі розташувалося чудове автентичне віденське “Кафе Сабарскі”.


The Noguchi Museum

Музей Ногуті
Вебсайт: noguchi.org
Адреса: 9-01 33rd Rd.
Queens, NY 11106
Безкоштовний вхід: 10 – 17
Категорія: актуальне мистецтво
Ви заощаджуєте: $10
Недалеко від згаданих раніше Садів Сократа знаходиться Музей Ногучі (Ногуті). Ісаму Ногучі був американцем японського походження – одним з найупізнаваніших скульпторів і дизайнерів свого часу. Його роботи можна знайти на центральних вулицях багатьох міст світу, включаючи Нью-Йорк. Ногучі, син японського поета й американської письменниці, намагався викувати новий стиль на стику західних і східних уявлень про мистецтво та культуру. Не пропустіть безкоштовний тур по музею о 14-00.