IATAN логотип

Термінал TWA

Дизайн інтер'єру терміналу Trans World Airlines

Інтер’єр Терміналу TWA

Часто, коли ви бачите в кіно нью-йоркський аеропорт Кеннеді, упізнати якийсь реальний термінал не вдається. Як, наприклад, у фільмі “Упіймай мене якщо зможеш” або першому епізоді “Білого комірця”: дія відбувається явно в діючому аеропорту і на студійну зйомку не схоже. Дійсність така: один з найкрасивіших терміналів JFK з 2001-го року не використовується за прямим призначенням і часто здається знімальним групам. Простим смертним вхід сюди закритий, але відвідати знамениту локацію все ж можна: 18-го жовтня – востаннє.

Екстер'єр терминалу TWAКомпанія Trans World Airlines збанкрутіла і була куплена American Airlines незабаром після теракту 11-го вересня 2001-го року, але їх головний термінал роботи одного з найвідоміших у світі архітекторів-неофутуристів зберігся оскільки офіційно є нью-йоркським пам’ятником історичного значення. Головна будівля була розроблена на початку 60-х рр Ееро Сааріненом і є його останнім проектом, добудованим в 1962-му, вже після смерті автора від раку мозку. _MG_4743 Площа організована з думкою про людей і нагадує космічну станцію з “Космічної Одіссеї 2001”, при чому не випадково: Саарінен надихав дизайнерів фільму. Не дивлячись на футуристичність інтер’єру він виконаний симетрично та в кращих традиціях школи “витончених мистецтв” з парадними сходами і винятковою увагою до деталей. Страшно подумати: в ті часи аеропорт Кеннеді ще називався Idlewild, а Джон Фіцджеральд був живий та здоровий.

Викенд відкритий дверей 2014 в терміналі TWA

Відкритий тільки 1 день, 4000 відвідувачів за 4 години

У рамках щорічного Вікенду Відкритих Дверей Нью-Йорка доступ до терміналу відкриється для всіх бажаючих в неділю 18-го жовтня, але тільки з 11-ї до 15-ї години. А тих, що бажають буде дуже багато, адже це останній раз, коли термінал можна буде побачити у відносно первозданному виді перш ніж його начнуть конвертувати в готель! JetBlue, перспективна авіакомпанія, чий термінал №5 “обіймає” будівлю Саарінена, домовилася в липні 2015-го року з адміністрацією JFK і з компанією MCR Development (авторами High Line Hotel) про спорудження 505-кімнатного комплексу, для якого старий термінал виступатиме як лоббі, лаундж і ресторан.
Лазерний сканер, який використовують фахівці з Chrompoints

Лазерний 3Д сканер в терміналі TWA

Це буде перший і доки єдиний готель на території аеропорту Кенеді. Так що, як то кажуть, поспішайте бачити! Для тих, хто з якої-небудь причини запізниться на це свято життя – не все втрачено: інтер’єр був знятий хлопцями та дівчатами з Chronopoints за допомогою спеціальних лазерних сканерів і через пару років, якщо все піде добре, з’явиться на просторах інтернету в 3Д форматі.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>