IATAN логотип

Sergei Dovlatov Way

Улица Сергея Довлатова в Нью-ЙоркеSergei Dovlatov Way – саме так відтепер буде називатись квартал біля перехреста 63-го проїзду та 103-ї вулиці у Квінсі, де жив та працював, імовірно, найпопулярніший письменник російської іміграції. З 1978-го року, позбваляючись переслідування радянської влади, Сергій Довлатов проживав у Нью-Йорук, де продовжував займатись письменницьою діяльністю, був редактором газет і став своєрідним обличчям інтелігенції, що була витиснена з країн Союзу. Одні з найпопулярнішіх його творів були написані саме в США, деякі навіть опубліковані в престижному журналі  New Yorker. У своїх мемуарах він згадував як важко було переходити на нерідну мову в незалежності від того, як добре її вчив в минулому, про труднощі гумору, відмінах в ментальності і взагалі піднімав питання, що традиційно виникають у імігрантів. Останні кілька років активісти намагались звернути увагу громадьскості на необхідність увіковічити ім’я письменника в Нью-Йорку та добилися позитивного рішення про установку меморіальної дошки на домі, де продовжує жити родина письменника, вдова – Єлєна Довлатова.
Сергей Довлатов, 1986-й год

Сергей Довлатов, 1986-й год

О ось, нарешті, з успіхом завершилась кампанія за збором підписів задля перейменування на його честь елемента міської топографії. В Нью-Йорку деякі вулиці мають подвійну назву, щоб не додавати плутанини хоча б і у роботу поштових відділень, так само буде і з Проходом Сергія Довлатова. Минулого тиждня мер Білл де Блазіо підписав постанову про таке “перейменування” 63-х вулиць та провулків на честь різноманітних діячів, пов’язанних з історією Нью-Йорку та США. Сергій Донатович помер у 1990-му році та похован у Квінсі.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>