IATAN логотип

Реконструкція Астор Плейс

план реконструкціїАктивна фаза робіт почалася восени 2014-го року і вже видно прогрес. Закінчення реконструкції заплановане на зиму, але затримки майже гарантовані. Вже вимальовується картина доріжок, принаймні з південного боку будівлі Cooper Union. Статую самого Купера вже звільнили з фанерного полону. Що це за місце таке, Астор Плейс?

Астор Плейс, Купер ЮніонДжон Джейкоб Астор придбав великий тракт землі на північ від Нью-Йорка на самому початку XIX ст. Цю людину зазвичай вважають першим американським мульти-мілліонером – він зробив свій статок на торгівлі хутром, але вчасно залишив цей бізнес та пішов у нерухомість. На вулиці Astor Place (завдовжки всього в два квартали) розташовувався і оперний театр (зараз тут Старбакс) і публічна бібліотека (яка згодом увійшла до нью-йоркської). Ми якось писали про однойменну станцію метро, прикрашену відповідним чином.

Аламо Плаза на Астор ПлейсАстор Плейс – це своєрідний перетин світів: з одного боку Іст Вілладж, з іншого – Вест, на північ Юніон Сквер, на південь – вже близько до Нижнього Іст-Сайду. Тут на невеликому п’ятачку в 1967-му році встановили тимчасову скульптуру, що так стала до серця мешканцям Нью-Йорку, що її залишили назавжди. Куб Аламо, що його можна обертати навколо власної осі, на час реконструкції прибрали. Сподіваємося, його повернуть: ми досі призначаємо зустрічі “біля куба”. Ця площа була місцем протестів безліч разів за останні декілька років: громадяни виходили на захист сарого книжкового магазину, проти спорудження нового готелю, а також скляної офісної будівлі, яка ніяк не вписується в архітектуру району. Готель і офіс побудували все одно, книжковий магазин зберегли, але Нью-Йорк, що завжди змінюється, не зупинити – подивимося що зміниться після цієї реконструкції.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>