IATAN логотип

Пустий лот біля ООН

Незабудований пустий майданчик у МангеттеніМайже усі, кому на очі попадається це місце, ставлять одне і те ж питання: як це можливо? У центрі Мангеттена, прямо через дорогу від штаб-квартири ООН, біля Іст Рівер, ось вже багато років порожня величезна площа під забудову. Найбільше цей лот схожий на колишнє звалище, розчищене і также що вже поросло кущами. І це в 10 хвилинах пішки від Гренд Сентрал в розпал будівельного буму, коли житлові будинки, що будуються в Мангеттені розпродають свої 30-40 мильйонні помешкання за рік-два до здачі об’єкту. Давайте розберемося.

Шелдон Золов у 2007-му році

Шелдон Золов у 2007-му році

Площа лота складає 6 з половиною акрів, що приблизно дорівнює 26 тисячам квадратних метрів. Це найбільший з 3-х порожніх майданчиків загальною площею 9.2 акра в одному районі. У 2000-му році вони разом з електростанцією та іншими будівлями були продані компанією Кон Едісон, що займається постачанням різних видів енергії в Нью-Йорку, за $630 мільонів. Щасливим переможцем складного і дорогого аукціону став відомий нью-йоркський забудовник на призвіще Золов. Ви можете знати один з його проектів – будівля, яка навіть носить те ж ім’я, Solow Building, – 50-поверховий хмарочос біля готелю “Плаза” з чорною скляною стіною, що як би вигинається згори до низу. Там ще на тротуарі стоїть величезна червона цифра 9 дизайну Івана Чермаєва. До речі, в цій будівлі працював Чендлер з серіалу “Друзі”.

Нереалізований проект Золова, 2008-й рік

Нереалізований проект Золова, 2008-й рік

Після купівлі компанія Золова витратила ще $100 мильонів на розчищення лотів. Потім до 2008-го року тягнулася розробка і узгодження з владою і громадськістю 4-х мільярдного проекту, що в останній ітерації включав в себе сімь житлових веж, 5 акрів паркових територій та навіть школу. З початком рецессії проект затих, а потім стало відомо, що Золов повгрузав у судових процесах проти своїх партнерів і банків, що його кредитували. Треба розуміти, що Шелдон Золов, 1929-го року нарождення, людина із складним характером; його 40-річний син заміщає батька, але навіть між собою вони не завжди знаходять спільну мову, відміняючи рішення один одного.

Проект житлових будинків на південь від пустого лоту

Проект житлових будинків на південь від пустого лоту, 2013

Малу частину своїх володінь на 1-ій Авеню Золови продали пару років тому за $172.5 мильонів і там вже почалося будівництво житлового комплексу. Але зміщень у мегапроекті між 38-ою і 41-ою вулицями так і не сталося, а в листопаді 2013-го збігли дозвільні терміни і тепер, ймовірно, все доведеться починати з початку. Ні Шелдон Золов ні його син Стефан не відповідають на питання журналістів, а радники тільки розводять руками. Тим часом вже 15 років великий лот біля ООН порожніє за сітковою огорожею і заростає молодими деревами.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>