IATAN логотип

Статуя Свободи

Статуя Свободи зблизькаСьогодні важко уявити собі Америку та Нью Йорк без Статуї Свободи, котра зустрічає кораблі на вході до Нью Йоркської бухти. Статуя була подарована Сполученим Штатам до сторіччя Американської революції. Ії повна назва, майже забута, звучить як “Свобода, що освітлює весь світ”. Скульптором був Фредерік Бартольді, а масивна внутрішня структура та проміжний підтримувальний каркас були спроектовані Гюставом Ейфелем, майбутнім творцем паризької вежі. Висота статуї більше за 92 метра, а довжина її вказівного пальця майже два з половиною метри. Урочиста інавгурація відбулася 28 жовтня 1886 року, з більш ніж 10 літнім запізненням, що пояснюється недоліком засобів. Статуя Свободи є одним з визнаних символів країни і Нью-Йорка. Адже вищі національні цінності США – це свобода і рівність її жителів. Про це і рядки сонета Еми Лазарус “Новий Колосс”, що висічені на постаменті статуї:

Освітлена вночі Статуя Свободи «Збережімо землі стародавнюю велич”, — прибульцям гукає
І беззвучно шепоче: “До мене ідіть…
Хто в лахмітті, хто хворий, голодний, бездомний,
Кого викинув світ у сваволі крутій,–
Нехай прийдуть до мене холодні та змучені штормом,
Підіймаю цей факел для них біля входу у рай золотий!»

Цей вірш був написаний спеціально для благодійного літературного конкурсу зі збору коштів на установку Статуї, він заробив 21 тисячу доларів у пожертвах, обійшовши таким чином роботи Волта Вітмена, Генрі Лонгфелло та Марка Твена.

Ще одна причина з’їздити у гості до Леді Ліберті – це прекрасний вид з оглядового майданчика під ободом у голові Статуї на Даунтаун Мангеттена (Downtown Manhattan), хмарочоси району Уолл Стрит (Wall Street), Нью-Джерсі (New Jersey) та Брукліна (Brooklyn).