IATAN логотип

Південний полюс Нью-Йорку: Стейтен Айленд

Карта Стейтен Айленда, Нью-ЙоркНагадаємо нашим читачам, що Нью-Йорк – це не тільки назва міста, але й штата, у якому той знаходиться. Тому так часто можна почути два згадування підряд “Нью-Йорк, Нью-Йорк” – точно як у популярній пісні Френка Сенатри – відомого ньюйоркця. Населення штату складає приблизно 20 мільонів людей, що усього в 2 рази більше населення міста, яке часто називають Нью-Йорк Сіті, щоб уникнути непопрозумінь. Сіті, як ми пам’ятаємо, складається з 5 боро – великих районів, що приєднались до міста близько 100 років тому. Але частиною штату і, до того, колонії Нью-Йорк ці території були і раніше. Поговоримо трохи про одну з них – Стейтен Айленд.
Дом Переговоров, Стейтен Айленд, Нью-Йорк

Дом Переговорів, Стейтен Айленд

Коли британці відібрали місто у голландців, то гостро повстало питання визначення чітких кордонів між Нью Джерсі та Нью-Йорком. Острів Стейтен Айленд, що знаходиться у ньюйоркскій затоці територіально наближений до Нью Джерсі і його приналежність було важко визначити справедливо. Тоді Герцог Йоркський вирішив, що всі отсрова затоки, навколо яких можна проплисти за 24 години, треба вважати територією Нью-Йорку. Мова у такому контексті йшла лише про Стейтен Айленд – найбільший острів. Висока честь була надана капітану Біллопу, що виконав завдання за 23 години і доєднав на віки Стейтен Айленд до Нью-Йорку. Біллоп жив на самому півдні острову  і пізніше збудував там дім, що потім використали для безуспішних переговорів між колоністами та британською армією під час революційної війни.
Южный полюс Нью-Йорка

Південний полюс Нью-Йорку

Тепер на самому півдня острова заміть парому, що з’єднав такі близькі Нью Джерсі та Стейтен Айленд розливаються  води затоки Рарітан. Саме тут, неподалік від дому вже згаданного капітана Біллопа, знаходиться південний полюс уявного глобусу Нью-Йорку. Не тільки міста, але й штату, умовна длина якого складає близько 500 км: від річки св. Лаврентія на кордоні з Канадою до невеличкого пляжу на березі Стейтен Айленда. Купатися там ми не рекомендуємо, але риба іноді клює. Та і в цілому парк, який називається тепер на честь Дому Переговорів, – дуже приємний.    

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>