IATAN логотип

Система освіти в США

Система вищої освіти в США дещо відрізняється від систем освіти в інших країнах світу.

Для збільшення таблиці натисніть на зображення

Для збільшення таблиці натисніть на зображення

Початкова і середня освіта в США складаються з одного або двох років дошкільного навчання, дитячого саду та 12 років початкової і середньої школи (elementary school/secondary school or high school). З таблиці видно, що система шкільної освіти може розрізнятися по структурі, залежно від школи, але про те після закінчення 12 класів усі випускники шкіл отримують приблизно однаковий обсяг знань. У США немає офіційно затвердженого курсу середньої школи, а також немає державного іспиту для випускників.

Перший рівень вищої освіти в США (postsecondary education) – базова вища освіта або undergraduate study припускають два або чотири роки навчання у вищому закладі. Після закінчення двох років в муніципальному коледжі або університеті можна отримати диплом молодшого фахівця (associate degree); після чотирьох років навчання – диплом бакалавра (bachelor’s degree). З цих чотирьох років перші два роки, як правило, приділяються вивченню предметів, які дають студентам загальне уявлення про їх майбутню спеціалізацію. Це можуть бути курси літературної композиції (English Composition), всесвітньої історії, природних наук, математики, іноземної мови, соціальних наук. Наступні два роки присвячуються глибшому вивченню вибраної студентом спеціальності. У деяких областях для отримання ступеня бакалавра потрібно не 4, а 5 років.

Після отримання ступеню бакалавра можна продовжити вчитися на магістра (graduate study), після чого отримати диплом магістра в наукових дисциплінах або отримати професійну міру – в юриспруденции J.D., в медицині M.D., в стоматології D.D.S. Для отримання ступеня магістра додатково необхідно вчитися один, два, а іноді навіть три роки (наприклад в області медицини). Міжнародному студентові поступити в магістрат в США може бути досить складно, прийом студентів проводиться на конкурсній основі і багато університетів в першу чергу розглядають заявки від студентів, які отримали ступень бакалавра в американському коледжі.