IATAN логотип

Нове плавання для Wavertree

Корабель УейвертріЗа декілька днів до урагану Сенді ми писали про Південний Морський Порт у Мангеттені та судно “Пекін”, чия доля після 100-річної історії майже привела його на лісопильню. Що буде з Пекіном доки неясно, але грошей на його утримання немає і портовий музей продовжує (вже довше 15 років) шукати якщо не покупців, то хоч би доброзичливців, хто міг би забрати корабель з їх рук. Проте згаданий музей, здається, виходить з фінансової ями. Принаймні тут знайшли більше 10 мільйонів доларів на ремонт перлини свого флоту – корабля Wavertree.

Пришвартований УейвертріУейвертрі був спущений на воду в Саутгемптоні (Англія) у 1885-му році як вантажний корабель і, у відмінності від Пекіна, має пряме відношення до Нью-Йорку, де базувався в самому кінці XIX століття. Судно обійшло навколо світу 4-ри рази і було сильно пошкоджено ураганом біля мису Горн в 1910-му році. Після цього Wavertree довгі роки використовувався в Чилі й Аргентині спочатку в якості плавучого складу, а потім як пісочна баржа. У 1968-му блукач був викуплений музеєм Південного Морського Порту Нью-Йорку і зроблений основною частиною “вулиці кораблів” на Іст Рівер, що повинна своїм “лісом щогл” відбивати реалістичний вид морського Нью-Йорку початку XX століття.

Спіч президенту на фоні WavertreeДва дні тому, 21-го травня, корабель відправився в нове плавання в ремонтні доки Стейтен-Айленда. Причому зробив це на 25 хвилин раніше запланованого часу, перервавши урочисту промову директора музею, який, стоячи на пірсі на тлі Уейвертрі, якраз, мабуть, говорив, як йому приємно, що мер ДеБлазіо висловлює підтримку по відношенню до збереження вітрильної історії Нью-Йорку. Саме судно, звичайно, не на ходу – його відтягнули на буксирі. Засоби на цей найдорожчий подібний проект в США прийшли частково з фонду міського управління культури і також з апарату президента Мангеттену. На верфі в районі Тераса Річмонда на Стейтен-Айленді кораблю замінять 20 сталевих пластин під ватер-лінією, встановлять нову баластну систему, відновлять головну палубу і твіндек, що був знищений власниками судна ще в Південній Америці. Роботи займуть рік.

Дивіться нижче коротке відео виробництва New York Times про це багатообіцяюче плавання нашого Wavertree.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>