IATAN логотип

Найстаріший паб Нью-Йорку?

Таверна Ніра сьогодні

Таверна Ніра сьогодні

Останнім часом багато шуму піднялося навколо одного невеличкого бару в Квінсі. За європейськими мірками Нью-Йорк – порівняно молоде місто і, можливо, саме з цієї причини тут постійно сперечаються про те, яка будівля – найстаріша, в найрізноманітніших категоріях: житлове-комерційне, кам’яне-дерев’яне, перебудовувалося-ремонтувалося і так далі. Але одна з самих розпалених суперечок в цьому Місті Сухого Закону відбувається в рубриці “найстаріший питний заклад”. Навіть ми в іншому блозі вже якось писали про найстаріші бари Нью-Йорка. Відтоді хтось закрився, хтось переїхав і пальму першості з гордістю тримає і не відпускає бар McSorley’s на східній 7-ій вулиці в Мангеттені (напроти Собору св. Юра), відкритий у 1854-му році. Така, що нещодавно з`явилася на горизонті громадської уваги “Таверна Ніра” була заснована в 1829-му.

Луїс Нір додав до бару готель нагорі та боулінг у підвалі

Луїс Нір додав до бару готель нагорі та боулінг у підвалі

Зовсім під іншою назвою таверна була популярна вже в 1830-х роках завдяки ближньому іподрому (чий керівник був власником таврени). На рубежі віків заклад придбав хтось за ім’ям Луїс Нір, звідки й нинішня назва. Говорять, що тут починала свою акторську кар’єру неперевершена Мей Уест (її ім’ям в меню названий один з бюргерів), і відомо, що там знімалися сцени культового фільму “Славні хлопці” (Goodfellas). Зараз таверна належить колишньому пожежнику, який у 2009 провів у 180-річному барі складний ремонт, що продовжався 8 місяців.

"Найдовговідкритіший" бар у Нью-Йорку

"Найдовговідкритіший" бар у Нью-Йорку

Власник Лойсент Гордон з радістю сприйняв звіти дослідника з історичного співтовариства Квінса про те, що цей бар старіше мангеттенського McSorley’s Old Ale House. Проблема лише в тому, що Neir’s Tavern ненадовго закривалася в якісь моменти свого існування, тоді як Біл МакСорлі навіть в роки сухого закону таємно варив елі чи то в підвалі, чи то на горищі свого бару, і, користуючись підтримкою знайомих високих поліцейських рангів, не закривався. Таким чином, за улюбленою амеріканцями традицією категоризувати рейтинги, McSorley’s може вважатися найстарішим “постійно працюючим” баром. Чи закріпиться за Таверною Ніра репутація найстарішого паба Нью-Йорку – покаже час.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>