IATAN логотип

Надувні щури

Надувні щури біля готелю в МангеттеніВизнаємо, щури – не найприємніша тема для розповіді, хоч це і частина нашого життя в Нью-Йорку. Нещодавно в старому доброму Колумбійському університеті порахували, що в місті цих гризунів всього 2 мільйони, а не 8, як було прийнято думати раніше – і на тому спасибі. Все ж сьогодні ми поговоримо не про звичайних щурів, а про величезних надувних. Можливо, ви помічали їх на центральних вулицях міста, зазвичай біля входу до магазину, ресторану чи офісної будівлі. Близько 4 метрів у висоту, на задніх лапах, із страшними кігтями та зубами, легко хитаються від вітру. Звідки така незвичайна порода?

Рекламна картинка з сайту виробника

Картинка з сайту виробника

З Іллінойса. Основний постачальник надувних щурів називається Big Sky Balloons and Searchlights і продає їх по декількох в місяць (такий попит) в 3-х розмірах: від 3 до 8 метрів ціною до 8 тисяч доларів за штуку. Не тут їх придумали, але на початку 90-х почали робити масово за замовленням, кого б ви думали, профспілок. У кінці 70-х років профспілкові активісти почали використовувати тактику залякування проти бізнесменів, які наймали на свої підприємства необ’єднаних робітників, а також по деяких інших приводах. Для цього де-небудь на видному місці перед входом встановлювалися надувні тварини по-страшніше, передусім щури, адже саме так протестуючі називали незговірливих підприємців. Сучасних надувних гризунів все частіше називають Scabby the Rat на честь тих представників робочого класу, що все ж приймають замовлення на роботу усупереч страйкам більшості.

Профспілки невдоволені магазином

Надувний щур біля магазину Бергдорф Гудман сьогодні

Сьогодні, в останній день серпня 2015, двух таких щуров було помічено недалеко один від одного на 5-й Авеню: один – біля дорогого магазину одягу й аксесуарів Бергдорф Гудман на розі з 58-ю вулицею, а другий – біля входу в офіси “Кока-Коли” у будинку №711 (магазину Omega на першому поверсі цієї будівлі, виходить, дістається даремно). Нью-йоркська філія содової імперії, як стверджується, найняла для ремонту робітників, які неправильно працюють з азбестом, що може бути смертельне небезпечно для оточення.
Листівка профспілки

Листівка лає “Кока-Колу”

4-метрові страховища відлякують потенційних покупців і клієнтів, хоча нью-йоркці, здається, їх і зовсім не помічають, але туристам напевно неприємно; головне – щури привертають увагу. І це абсолютно легально: під тиском суду Державна Комісія з Трудових Стосунків визнала в 2011-му році, що такі демонстрації не можуть бути класифіковані як пікети або мітинги, а тому проходять в повній відповідності з 1-ою поправкою до Конституції США, що захищає свободу слова.

юніон сквер

Надувні щури на Юніон Сквер

Кілька років тому було підраховано, що в Нью-Йорку 30 таких щурів, і 13 з них навіть якось вдалося зібрати разом під час великого протесту на Юніон Сквер. Назва площі якнайкраще підходить для акцій профспілок (unions). І незважаючи на недавню заяву президента однієї з великих профспілкових організацій про те, що пора зав’язувати з такою непривабливою тактикою, щури, як і раніше, захоплюють міські тротуари разом з увагою громадськості.
Бронзовий пам'ятник надувному щуру

Бронзовий Скеббі прикрашає дворик будівлі на Парк Авеню з 2013-го року

У внутрішньому дворику Lever House, історичної офісної будівлі на Парк Авеню, навіть встановили бронзову копію Scabby the Rat в повний зріст і під назвою “Новий Колос” (так само називається знаменитий сонет Еми Лазарус про Статую Свободи) – запрошуємо познайомитися, адже, судячи з усього, Скеббі в Нью-Йорку ще надовго.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>