IATAN логотип

М’ясна крамниця Lobel’s

Одна з найкращих (та найдорожчих) м’ясних крамниць Нью-Йорка широко відома у вузьких колах і вже більше 60 років знаходиться за однією і тією ж самою адресою на Медісон авеню, ріг 82-ї вулиці.

lobels_interiorСама крамниця не справляє яскравого враження, вона маленького розміру, всього декілька квадратних метрів виділено покупцям перед стійкою, кілька чоловік з іншого боку щось нарізують і маринують. Що притягає необережних покупців, так то виставлені у вітрині сертифікати, дипломи й акредитація Zagat з рейтингом 29 (з 30). У закладі працювало 6 поколінь сім’ї Лобель, власником зараз є представник 4-го – Стенлі. Він говорить, що на продаж вибирає тільки 0.1% найкращого м’яса. Як саме вибирає й у кого саме не відкриває, але в цій справі без секретів напевно не можна. Найголовніша таємниця – це їх сімейна інтерпретація технології сухої витримки м’яса, яка в них займає до 6 тижнів (замість зазвичай максимальних 5-ти).

Lobel's filet mignonЦіна за пів-фунта (225 грамів) філе-міньйон складає приблизно $40 доларів, плюс податки. Яловичина вагу (американський її варіант) коштує й того дорожче – до $200 доларів за фунт. У ресторані такий шматочок навряд чи подадуть дешевше, ніж за $400. Але, незважаючи на дорожнечу, відбою від тих, що бажають придбати у Лоубелей немає – Wagyu Rib Cap доводиться замовляти за декілька днів. До речі, в крамниці можна попросити доставку, а заразом і рецепт, вони із задоволенням допоможуть. Не даремно цією сім’єю написано стільки книг про м’ясо. Під час недавнього відвідування продавець за прилавком сказав нам: “Вперше в нас? Точно повернетеся!” і він був правий.

Знайти крамницю можна за адресою 1096 Медісон Авеню, це на розі зі Східною 82-ою вулицею, всього в одному кварталі від головного входу до Метрополитан-музею. Їх сендвічі також можна спробувати на стадіонах Янкіс і Метлайф.

Продавець також розповів рецепт або, швидше, просто техніку. Отже. Трохи олії на руки, обкатати м’ясо, сіль-перець і – на гриль. Хвилин по 5 з кожного боку, потім у бройлер. Духовка у нас простецька, ледве-ледве витримала індичку на День Дяки, так що ніяких особливих налаштувань немає, тільки Broiler на регуляторі. Тримати за часом кому як подобається, але таке м’ясо жалко залишати надовго, воно м’яке і неймовірно смачне навіть в напівсирому стані. За пару хвилин до кінця слід кинути на стейки згори трохи вершкового масла, а потім поливати їм результат. Ми перетримали здається з незвички, але центр був рожевим, і на тому спасибі. Зіпсувати таке м’ясо можна, але для не-гурманів напевно все-таки складно. Дивіться нижче фото, з телефону, без обробки, як є.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>