IATAN логотип

Гремерсі-парк

Закрита хвіртка Гремерсі ПаркуОдин з найцікавіших парків у Нью-Йорку розташований у колись болотистій місцевості між 3-ю та Парк Авеню та 20-ю і 21-ю вулицями.  Власле, назва походить від голландської фрази, що перекладають або як “маленьке криве болото” або “маленьке болото із цвіркунами”. Один з цікавих фактів про цей парк кидається на очі прямо відразу ж: він огорожений високим парканом, а хвіртки закриті на ключ. Ласкаво просимо до Гремерсі – останнього приватного парку Мангеттену. Один з ранніх магнатів нерухомості в Нью-Йорку, адвокат за ім’ям Семюел Рагглс, виявив неабияку прозорлівість та виверткість  щодо питань розвитку міста. Він був великим сторонником парків як мотивації для заселення неосвоєних територій, що у свою чергу рухало вперед економіку регіону. Його інший проект, Юніон Сквер, наразі відомий як один з найдемократичнішіх парків Нью-Йорку, місце, де проводяться мітінги та протести. Гремерсі – зовсім інша справа. За діючим до ціх часів кодексом у безпосередній близькості від парку заборонено відкривити цирк, м’ясну лавку та будь-які інші заклади, що можуть порушити спокій населення. Це насправді є оазіс посеред нью-йоркського хаосу.
Відкриття пам’ятника Едвіну Буту

На відкритті пам’ятника актору Буту, 1916

Будь-який дім, що виходить на парк (а там є й відносно висотні квартирні будівлі), має право, сплатив річний внесок розміром 7,5 тисяч долларів, отримати два ключі до одного з найприємніших та найтихіших куточків Нью-Йорку. Посеред парка стоїть пам’ятник Едвіну Буту, одному з громадян Гремерсі, знаменитому артисту, чий дім зараз виконує функцію Дома Акторів. Брат Едвіна – Уілкес Бут, у 1865-му році застрелив президента Лінкольна, що спричинило в його родичі таку депресію, що той кілька місяців не виходив на сцену. Коли, нарешті, вийшов, то зіграв Гамлета з такою силою, що став навіки з ним ассоціюватись, також і через цей пам’ятник. З інших відомих мешканців парку: політик Семюел Тілден, що прорив зі свого дому потаємний підземний хід; мер Нью-Йорка Джеймс Харпер, прізвище якого ми знаємо по видавництву, їм заснованним: Харпер-Коллінс; Валентин Мотт – один з найвідоміших хирургів свого часу; Сайрус Філд – людина, відповідальна за Транс-Атлантичний телеграфний кабель; і багато інших! Ми із задоволенням розкажемо вам детальніше про історію парку та інших громадянах, що жили в його околиці на нашій екскурсії по історичним паркам Нью-Йорку. Попередження: якщо надумаєте відвідати парк, почекавши доки хтось відкриє хвіртку, зауважте, що ключ потрібен також і для того, щоб залишити територію!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>