IATAN логотип

ФАО Шварц закривається

FAO SchwarzКультовий класичний магазин іграшок на 5-ій Авеню закриє свої двері 15-го липня 2015 завдяки завищеній орендній платі. Фредерік Август Отто Шварц відкрив перший магазин своєї мережі в 1862-му році, так що доки ще ця компанія – найстаріший продавець іграшок в США. Поспішайте відвідати, поки це можливо, останню локацію знаменитого магазину “FAO Schwarz” у будівлі Дженерал Моторс навпроти готелю “Плаза”.

Фасад магазину ФАО ШварцСправи тут вже давно не йшли добре. У 2001-му році компанію у черговий раз перекупили і закрили майже половину з 42 філій, а у флагманському магазині на 5-ій Авеню провели не занадто вдалу реставрацію, спробувавши надати приміщенню сучаснішого вигляду. У 2003-2004 була серія банкрутств, а в 2009-му все, що залишилося від компанії, придбав іграшковий гігант – Toys R Us. Тепер і вони, до речі, вимушені в чомусь поступитися естафетою онлайн-рітейлерам, що не витрачають величезні гроші на приміщення в центрі Мангеттена: флагманський магазин вже цієї мережі – з 4-поверховим оглядовим колесом прямо всередині будівлі на площі Таймз Сквер – закриється в 2016-му році, коли витече договір про оренду. Сам “ФАО Шварц” був у контракті до 2017-го року, але адміністрація домовилася про ранній вихід з будівлею Дженерал Моторс, де магазин знаходиться з 1986. До цього він 55 років розташовувався через дорогу – там зараз чоловічий відділ Бергдорф Гудман.

Полиці ФАО ШварцСитуація дуже сумна, як і в недавньому випадку з магазином електроніки J&R в Даунтауні. І так само продукція під брендом “ФАО Шварц” буде доступна лише в інтернеті і в магазинах колишніх конкурентів. Відомо, що йдуть пошуки нового приміщення, але доки немає ніяких конкретних новин. Давайте разом подивимося як магазин виглядає сьогодні – це суцільний оазис для дітей різного віку. Тут навіть можна придбати скам’янілий кварц, роздробити його самостійно в спеціальній машині, щоб побачити чарівні аметистові кришталі в середині. Можна зібрати власного ведмедика вибравши усі індивідуальні деталі аж до наповнення і одягу. Можна купити цукерки, плюшеві іграшки усіх розмірів, фрагменти метеоритів, фігурки солдатиків і красивих панянок, конструктори і розвиваючі ігри.

Книга на фото – книга рахунків за 1909-й рік. А сонечко над ескалатором раніше прикрашало двоповерхову вежу на вході до магазину. Іграшковий магазин Данкана в “Один вдома 2” заснований на “ФАО Шварц”, адже він прямо навпроти Плази, де зупинявся Кевін Маккалістер. Дивіться також нижче знамениту сцену з фільму “Великий” з Томом Хэнксом, зняту тут же. Таке піаніно досі є у магазині, і його можно придбати.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>