IATAN логотип

Делікатеси Катца

Смаколикі Каца

Katz’s Deli на Хаустон стріт – це ціла нью-йоркська пам’ятка в собі. У 1888-му, всього через пару років після зведення Статуї Свободи та відкриття Бруклінського мосту, зовсім поруч, в єврейському Нижньому Іст-Сайді, було засновано це невелике кошерно містечко, якому призначена була популярність великих сучасників. “Король Нью-Йорка” – сендвіч с пастромою на житньому хлібі – класика місцевої кухні й основний делікатес у Каца.

Сендвіч з пастрами Блюдо перекочувало в Америку з Молдови та Румунії, але в Нью-Йорку pastrami готується тільки з яловичини, без свинини. Коштує канапка немало, біля $20 доларів, але, повірте, вона того коштує. Тим паче, що разом з нею подають відбірні солоні й малосольні огірочки. Гасло закладу – “Відправ салямі своєму хлопчині в армії” – зберігся з часів Другої Світової, коли власники відправляли синам продукти до місця служби та завсідники підхопили традицію. Знаки з цим закликом звисають зі стелі головного залу: пам’ятка”Катц Дели” продовжує відправляти їжу на замовлення на американські воійськові бази. when-harry-met-sally_650Особливо позначений столик в залі, де була знята знаменита сцена фільму “Коли Гаррі зустрів Саллі”. Знак над цим столичком свідчить: “Сподіваємося, ви замовите те ж саме, що й вона! На здоров’я!”. У фільмі героїня Мег Райан голосно симулює оргазм прямо в переповненому кафе, фінішуючи під вигук літньої жінки поруч: “Я буду те ж саме, що й вона”!

Декальб Маркет ХоллУ вересні 2014 стало відомо, що колеги Делікатесів Каца та сусіди по вулиці – старовинний магазин “Русс і доньки” – розширюється й відчиняє два кафе зі своєю продукцією. Катц завжди знаходився тільки в цій одній локації (хіба що на самому початку діяльності вони переїхали через дорогу), але його популярність, схоже, сподвигла нинішніх власників розглянути принаймні одну пропозицію – Декальб Маркет Холл. Величезний “ресторанний дворик” у Брукліні планує відкриття на весну 2016. Ще нічого не підписано, але якщо Катц відкриє філію в Бруклині – це буде велика новина! А доки дозвольте запропонувати вашій увазі відео, де невгомонні вар’яти з Improv Anywhere організували флешмоб на тему тої самої кіносцени. Увага на екран!

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>