IATAN логотип

Дега, Пікасо і Вермеер: Що дивитися в Музеї Метрополітен?

В Музеї Метрополітен у Нью-Йорку колекція з 2 мільйонів творів! По собі знаємо: загубитися в такій масштабній експозиції простіше простого. Ви можете місяць блукати по незліченних залах Мета і позіхати, розглядаючи картини і скульптури, маловідомих вам авторів. А можете скористатися нашою підказкою і дізнатися, з чого краще почати підкорення цього музейного лабіринту і на які витвори мистецтва звернути увагу в першу чергу. Музеї Нью-Йорк

«Маленька 14-літня танцівниця» Едгара Дега

Танцівниця Дега Якщо ви обожнюєте імпресіонізм,опинившись в Музеї Метрополітен, не втратьте можливість заглянути в Галлерею 814-817 і побачити своїми очима роботи романтичного француза, поціновувача балету і просто прекрасного живописця Едгара Дега. Наприклад, скульптуру 14-річної танцівниці, вилиту з бронзи. Балетна спідниця “бронзової” дівчини виконана з бавовни, а у волосся вплетені атласні стрічки.

“Портрет Гертруди Стайн” Пабло Пікасо

Портрет Гертруди СтайнПортрет кисті Пабло Пікассо, присвячений відомій письменниці Гертруді Стайн, став предтечею кубізму в творчості художника. Автор “грається” з формою, спотворює її і експериментує, надаючи зламаним елементам примітивність, таку характерну для африканського мистецтва. Хочемо сказати, що сама письменниця Гертруда Стайн була в захваті від портрета! Упевнені, і ви будете!

Зал з експонатами Середньовіччя(1300 – 1500 рр.)

Средньовічні експонатиПризнаємося, ця частина Музею Метрополітен – наша улюблена. Тут зберігається добротна частина артефактів культури Середньовіччя: розкішні вітражі, скульптури, меблі і вівтарі. Один з наших фаворитів – гобелен “Оплакування Христа”, зображуючий плач близьких над тілом Христа після зняття з хреста.

“Молода жінка з глечиком води” Яна Вермеера

Вермеер в МетЦя картина належить кисті творця “Дівчини з перлинною сережкою” – голландцеві Яну Вермееру”.Молода жінка з глечиком води” була написана між 1660-1662 рр., коли художник відійшов від складних форм і перейшов до геометричного порядку. Вермеер зображує звичайний побутовий сюжет: жінку, зайняту своїми повсякденними справами. Синя колірна гамма картини витончено підкреслює баланс між реалістичністю і польотом фантазії художника.

«Вашингтон переправляється через Делавер» Емануеля Лойце

Вашингтон Делавер Картина “Вашингтон переправляється через Дэлавер” німця Эмануэля Лойце грандіозна в усіх значеннях слова. По-перше, її розмір складає 378,5 × 647,7 см А по-друге, на ній зображена значна для Америки подія: форсування річки Делавер Вашингтоном. Після цього загін попрямував до Трентона, атакував позиції гессенських солдатів і отримав упевнену перемогу.

Храм Дендур (біля 15 року до н.э.)

Храм ДендурУ залі Стародавнього Єгипту ви зможете побачити сфінкси, саркофаги, гробниці і звичайно, знаменитий храм Дендур, що зберігся з часів римського імператора Августа. Яким чином Храм опинився в Нью-Йорку? Все просто: єгипетський уряд надав храм США на знак вдячності за порятунок древніх нубійських пам’ятників в Єгипті. Сам храм зовсім невеликий: всього 8 метрів у висоту і 25 метрів в довжину. Він рясніє древніми символами і зображеннями самого імператора. Частина стелі і стіна залу зроблені з рифленого скла – це відтворює ефект “нубійського сонца”

Джерело: кwww.walksofnewyork.com

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>