IATAN логотип

Буддійський храм Махаяни у Чайнатауні

Золотий Будда в позі Лотоса у Храмі Махаяни в Нью-Йорку

Найбільша статуя Будди в Нью-Йорку

Буддійський храм Махаяни розтошувався у Чайнатауні в Мангетені, в районі вулиціь Гранд стріт та Канал стріт, діставшись яких ви зануритесь в нескінчену череду кітайських та в’єтнамьских лавок з ювелірними прикрасами та сувенірами. Напроти нього знаходиться дуже пафсний заїзд на Мангетенський міст! Історія будівлі доволі зворушлива. Перший буддійський храм в Нью-Йорку був створений 1962-го року сімейною парою іммігрантів з Тайваню Енн та Джеймс Інгами. Родина переобладнала одну з частин свого магазина на Бродвеї у приміщення для молитв. Після того як ця ідея отримала приголомшливий успіх серед буддистів, Інги вирішили побудувати справжній храм для пожилих китайців, а також для трудяг, що приїхали на заробітки до Нью-Йорку, але не змогли повернутись назад до Китаю. Енн та Джеймс організували та фінансували такий центре на Мотт стріт з невеличкою бібліотекою та храмом в глибині будівлі. У китайців є можливість пограти в шахи за горнятком безкоштовної кави, а суботніми вечорами послухати лекції на корисні теми.
Два золотих лева біля входу до храму Йшли роки, однак невгомонна Енн Інг, що встигла за цей час добудувати ще один храм неподалік від міста, помітила, що буддістам у Нью-Йорку все ще не вистачаю місця для молитов. Тоді вона і побудувала храм Махаяни біля Мангетенського моста, що відкрився у 1997-му році – на день 83-річчя її чоловіка. Біля входу в буддійський храм сидять два золотих лева, що оберігають будівля від злих духів. Всередині – пол з дерева, червоні стільці та паперові лампи… На фоні цієї простоти особливу увагу привертає 5-метровий золотий Будда у позі лотоса – найбільша в Нью-Йорку статуя Будди. Багато турситів сприймають всю обстановку як атракціон, але люди ходять сюди молитися, тому відвідувачів просять зберігати тишу та не фотографувати.

Be the first to leave a comment. Don’t be shy.

Join the Discussion

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>